Continental dostawcą opon OE do ciągników rolniczych John Deere

, 4 lipca 2019, 12:29

Continental i John Deere rozpoczynają współpracę w zakresie oryginalnego wyposażenia. Od tej chwili ciągniki średniej wielkości John Deere 6MC, 6RC, 6M i 6R będą dostępne z oponami Continental Tractor70 i Tractor85 w 30 rozmiarach. Partnerstwo z John Deere jest dla Continental kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju, jako dostawcy wyposażenia oryginalnego dla branży rolniczej.

Jednym z czynników wyboru Continental był audyt produkcji przeprowadzony przez zespół John Deere, który miał miejsce latem 2018 r. w fabryce w Lousado. W ramach kontroli eksperci producenta maszyn rolniczych przez kilka dni przeprowadzili w fabryce kompleksowe i szczegółowe testy obejmujące zarządzanie jakością oraz procesy dostaw, zarządzania ryzykiem i realizacji zamówień. Audytorzy przyznali Continental certyfikację z najwyższymi notami.

Tractor70 i Tractor85

Opony radialne Tractor70 i Tractor85 charakteryzują się wytrzymałością i zapewniają wysoki komfort pracy, ochronę upraw oraz dobrą trakcję. Wyróżniają się innowacyjną konstrukcją stopki oraz technologią N.flex. Nylonowa konstrukcja karkasu jest bardziej elastyczna, a jednocześnie bardziej stabilna pod względem odkształceń niż inne materiały. Oba rodzaje opon są projektowane z myślą o zwiększeniu wydajności ciągników i minimalizowaniu ilości zużywanych zasobów. Nawet przy wysokich siłach napędowych ciągniki serii 6MC, 6RC, 6M i 6R produkowane przez John Deere na oponach Continental zapewniają minimalny poślizg i pozostawiają płytsze ślady chroniąc uprawy. Specjalna konstrukcja stopki wykonana z jednego kawałka stalowego drutu z krótszym wypełniaczem umożliwia szybki montaż oraz umożliwia pracę nawet przy niższych wartościach ciśnienia, co mniej obciąża glebę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!