Scania napędzana LNG w programie „Zawsze na czele”

, 16 lipca 2019, 13:35

Flota pojazdów „Zawsze na czele” została poszerzona o ciągnik Scania R410 nowej generacji napędzany skroplonym gazem ziemnym. Wszystkie pojazdy w nowym oklejeniu są dostępne do testów od maja br.

Scania jest liderem zrównoważonych rozwiązań transportowych. Znajduje to odzwierciedlenie również w programie „Zawsze na czele”. Włączając ciągnik napędzany LNG do floty programu pragniemy zachęcić właścicieli polskich firm transportowych oraz kierowców do przetestowania tego rozwiązania. Już dziś obserwujemy, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem – komentuje Jacek Tarach, koordynator ds. projektów marketingowych Scania Polska S.A.

Obecnie we flocie „Zawsze na czele” znajduje się siedem pojazdów Scania nowej generacji:

  • 1 pojazd Scania R410 LNG;
  • 4 pojazdy Scania R450 (standard);
  • 1 pojazd Scania R450 (mega);
  • 1 pojazd Scania R450 (kubatura).

Kolejną nowością w programie jest możliwość wykorzystania podczas testów specjalnej naczepy aerodynamicznej firmy Wielton, jednego z partnerów programu. Naczepa została skonstruowana tak, aby jeszcze efektywniej przyczyniać się do obniżenia zużycia paliwa zestawu, poprzez zmniejszenie współczynnika oporu powietrza. W programie są dostępne 2 tego typu naczepy.

„Zawsze na czele” cieszy się niesłabnącą popularnością, dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie floty do 7 pojazdów. Zgłaszające się do nas firmy transportowe mają okazję usprawnić technikę jazdy swoich kierowców i wykorzystać pełen potencjał drzemiący w pojeździe i w usługach Scania. Przede wszystkim jednak mogą przekonać się jak duże oszczędności przynoszą nasze rozwiązania – dodaje Jacek Tarach.

W 2018 r. w ramach programu przeprowadzono 125 testów, a pojazdy floty „Zawsze na czele” pokonały w tym czasie w sumie 657 tys. km. Do końca maja br. przeprowadzono już 45 testów. Program jest prowadzony od 2015 r.

„Zawsze na czele” to program Scania, do którego mogą zgłosić się polskie przedsiębiorstwa, zajmujące się transportem zarówno w Polsce, jak i w Europie, niezależnie od tego, czy są klientami Scania. W ramach programu Scania udostępnia zestaw drogowy z wykwalifikowanym trenerem ekonomicznej jazdy, który przez dwa tygodnie wspiera kierowcę firmy transportowej w trakcie jego pracy. W pierwszym tygodniu współpracy trener Scania podróżuje w pojeździe z kierowcą firmy. Następnie, przez kolejny tydzień kierowca ma dostęp do coachingu Scania, utrwalając zdobytą wiedzę i wdrażając ją do codziennej pracy. Działania te przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji pojazdu.

Partnerami programu w 2019 r. są firmy: Wielton i Wesob/Wecon.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!