Pierwsze w Polsce bramowce Scania CNG

29 lipca 2019, 14:39

Trzy pojazdy Scania P280 nowej generacji zasilane CNG i wyposażone w system bramowy HYVA zostały wydane do WPO ALBA.

Bramowce Scania będą wykorzystywane przez cały rok. Latem do obsługi kontenerów typu MULDA, przeznaczonych do składowania i transportu m.in. odpadów komunalnych i gruzu, a zimą – wyposażone w zabudowę zimową, czyli pług z posypywarką – będą służyć do zimowego utrzymania dróg na terenie działania WPO ALBA. W pojazdach zamontowano światła typu LED, zapewniające lepsze oświetlenie drogi przed pojazdem i dłuższą eksploatację bez konieczności wymiany żarówek.

To pierwsze w Polsce pojazdy Scania tego typu zasilane CNG. Ponadto, w pojazdach zamontowano szyby dolne w drzwiach od strony pasażera. To bardzo przydatne rozwiązanie, które sprawdza się podczas pracy w mieście, zwiększając komfort pracy kierowcy oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu – komentuje Krzysztof Czerniak, przedstawiciel handlowy ds. pojazdów komunalnych i specjalnych Scania Polska S.A.

Wykorzystanie gazu ziemnego pozwala na redukcję emisji CO2 na poziomie ok. 10 proc. Dodatkowo, dzięki właściwościom gazu ziemnego możliwe jest całkowite wyeliminowanie emisji cząstek stałych.

Na podwoziach zostały zamontowane urządzenia bramowe Hyva Lift o udźwigu 12 t. Urządzenia posiadają hydraulicznie wysuwane ramiona o zasięgu 4400 mm i są przystosowane do obsługi wszystkich typów kontenerów komunalnych, jak również osprzętu „zimowego” (np. piaskarka).

Operator ma możliwość niezależnej obsługi ramion urządzenia oraz przyspieszonego rozładunku kontenera. Urządzenia posiadają sterowane pneumatycznie haki wspomagające wysyp.

Od wielu lat inwestujemy w rozwiązania proekologiczne, wyznaczając nowy standard w branży. Zakup pojazdów Scania zasilanych gazem ziemnym, to kolejny element naszej strategii obsługi miast w sposób bardziej zrównoważony środowiskowo. Dodatkowo, pojazdy Scania są bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o poziom zużycia paliwa – komentuje Witold Seńczuk, prezes Zarządu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA S.A.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!