Zaniedbany sektor usług

5 sierpnia 2019, 23:09

Firma Coframa stara się spopularyzować w Polsce działalność usługową wciąż jeszcze mało dostępną, a tak przecież ważną dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sprawdzanie oraz korekta ustawienia kół i osi pojazdów powinny bowiem odbywać się znacznie częściej niż tylko (a i to nie zawsze) z okazji obowiązkowych badań okresowych. Wpływa to przecież również na komfort podróżowania, a także na zużycie paliwa i opon. Dlatego promujemy obecnie urządzenia do ustawiania geometrii.

Jedną z przyczyn dotychczas niedostatecznej ich popularności jest niewygodne użytkowanie i mała dokładność pomiarów wykonywanych za pomocą tradycyjnego, przestarzałego już sprzętu. Takim negatywnym stereotypom nie odpowiada jednak oferowany przez Coframę model TD5080WSX włoskiej firmy Ravagiolli. Cechuje go bowiem szybkość i niezawodność działania, wysoka precyzja pomiarów i prostota obsługi, a są to cechy, których w warsztacie nie da się nie lubić.

Urządzenie TD5080WSX z pełnym wózkiem oparte jest na systemie czterech aktywnych, 8-sensorowych głowic pomiarowych, komunikujących się wzajemnie bezprzewodowo za pomocą podczerwieni. Do ich komunikacji z jednostką centralną służy łączność radiowa typu Bluetooth. Akumulatory zasilające głowice są automatycznie doładowywane po odwieszeniu na wózek z komputerem PC, monitorem LCD 19” i drukarką. W standardzie wyposażenia znajdują się cztery 4-punktowe uchwyty mocujące głowice do kół, obrotnice, a także blokada kierownicy i hamulca.

Przejrzyste, intuicyjne oprogramowanie do obsługi w języku polskim zawiera aktualną bazę ponad 90 tys. pojazdów, z możliwością dodawania własnych do niej wpisów. Kompensacja bicia obręczy wymaga jedynie nieznacznego przetoczenia pojazdu (obrót kół o kąt 30 stopni). Urządzenie generuje animację 3D, która prowadzi operatora poprzez procesy pomiarowe i regulacyjne. Estetyczne i trwałe wykonanie daje rękojmię zadowolenia nawet najbardziej wymagających użytkownikom.

Coframa zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Przy sprzedaży tych urządzeń jest to istotny element oferty, ponieważ należy pamiętać, że urządzenia do regulacji i ustawień geometrii są urządzeniami precyzyjnymi i tylko regularne przeglądy oraz kalibracje warunkują ich prawidłowe działanie.

Nowością w naszej firmie jest oferta leasingowa, pozwalająca klientowi zakupić warsztatowe urządzenia na preferencyjnych warunkach, zaledwie w kilka minut. Nasi przedstawiciele sami załatwiają wszystkie formalności na miejscu, nie powodując straty czasu nabywcy!

Więcej informacji na temat urządzenia do geometrii kół TD5080WS.TDT można znaleźć tutaj.

 

Autor artykułu: Lucjan Krakus, Dyrektor Handlowy Coframa

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!