EcoBalance – rewolucja w wyważaniu kół ciężarowych

26 sierpnia 2019, 23:07

Wyważanie kół ciężarowych bywa zaniedbywane przez właścicieli pojazdów. Częstą praktyką jest wyważanie wyłącznie przednich kół, podczas gdy pozostałe pozostawia się niewyważone. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w ograniczeniach finansowych lub czasowych. Wskutek zaniedbania prawidłowego wyważenia kół powstają wibracje, które pogarszają zarówno komfort jaki i bezpieczeństwo jazdy oraz są szkodliwe dla samego pojazdu, a głównie elementów zawieszenia.

Sposobem na łatwe i ekonomiczne wyważenie kół ciężarowych jest rewolucyjna metoda, polegająca na wprowadzeniu do wnętrza kół porcji specjalnego granulatu EcoBalance, który bez konieczności korzystania z wyważarki niweluje wszelkie wibracje, wynikające z niewyważenia. Podczas jazdy siła odśrodkowa rozmieszcza granulat w oponie, prowadząc do idealnego wyważenia koła i całej osi. Jednocześnie przyciąganie elektrostatyczne powoduje, że granulki pozostają na swoim miejscu po zatrzymaniu pojazdu. W ten sposób wyeliminowana została podstawowa wada podobnych środków występujących w postaci proszku wsypywanego do opony, który na postoju opada na dno, wskutek czego do momentu ponownego rozpędzenia pojazdu koło jest niewyważone. W przypadku granulatu EcoBalance, koło ulega wyważeniu podczas pierwszego kursu i pozostaje wyważone przez cały czas, a nawet dostosowuje się na bieżąco do stanu opon i zawieszenia.

Dodatkowym atutem granulatu EcoBalance jest fakt, że jedna porcja wystarcza na cały okres eksploatacji opony. Jedynie w przypadku konieczności naprawy opony należy uzupełnić ją nową porcją granulatu.

Granulat EcoBalance jest neutralny dla warstwy butylowej opony oraz nieszkodliwy dla środowiska. Jest niepylący i niehigroskopijny. Jest dystrybuowany w wiaderkach po 8 kg, wraz z miarką umożliwiającą dozowanie granulatu. Ilość granulatu przeznaczona dla danego rozmiaru koła należy odczytać w tabeli dołączonej do wiaderka.

Granulat EcoBalance można stosować do wyważania kół samochodów ciężarowych, autobusów, pojazdów OTR, jak i samochodów terenowych. W przypadku tych ostatnich należy zauważyć, że granulat na bieżąco będzie dostosowywał się do opony zabrudzonej błotem, co jest szczególnie istotne i niemożliwe do uzyskania przy użyciu standardowego wyważenia z użyciem ciężarków.

Granulat EcoBalance polecamy szczególnie serwisom mobilnym, dla których możliwość zrezygnowania z wyważarki ma wielkie znaczenie z uwagi na oszczędne gospodarowanie miejscem.

Dystrybucję granulatu EcoBalance w Polsce prowadzi firma Świstowski SA, www.swistowski.pl, tel. 56 6457087.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!