Stutysięczny DAF CF i XF

4 września 2019, 9:17

W zakładach DAF Trucks w Eindhoven z taśmy zeszła w ubiegłym tygodniu stutysięczna ciężarówka najnowszej generacji CF i XF. Nigdy wcześniej w historii spółki ten etap nie został osiągnięty tak szybko. Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona do firmy Groep Gheys w belgijskim mieście Mol.

Pierwszy pojazd z obecnej generacji CF i XF został wyprodukowany w lipcu 2017 r. Od tego czasu w zakładach DAF Trucks w Eindhoven i Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii wyprodukowano aż 100 000 tych ciężarówek.

Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona belgijskiej grupie kapitałowej Gheys Group, specjalizującej się w transporcie masowym i kontenerowym.

– Nasze relacje z DAF Trucks sięgają wiele lat w przeszłość. Pierwszy pojazd, którego mój ojciec zaczął używać w połowie lat sześćdziesiątych, to był autokar DAF przerobiony na ciężarówkę do przeprowadzek. Idąc w ślady ojca, od 2015 r. wprowadziliśmy ciężarówki DAF do naszej floty. Obecnie mamy około 80 ciężarówek DAF w naszej flocie – a w tym roku powiększymy tę liczbę o kolejne 25 pojazdów. – powiedział współwłaściciel firmy Luc Gheys.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!