POWER TRUCK – kontrola jakości na najwyższym poziomie

7 września 2020, 23:00

POWER TRUCK to marka alternatorów i rozruszników przeznaczonych do pojazdów ciężarowych. Produkty są dostępne w sieci sprzedaży Inter Cars.

W przypadku pojazdów ciężarowych kluczową wartością jest niezawodność. Unieruchomiony pojazd nie pracuje, a więc nie zarabia. Im częstsze i dłuższe są pobyty w warsztacie naprawczym, tym większe straty ponosi firma. W przypadku ciężarówek niezwykle ważny jest pewny start. Kierowca powinien mieć pewność, że silnik jego pojazdu uruchomi się w każdych warunkach pogodowych. Pamiętajmy, że zadaniem rozrusznika jest doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości obrotowej w czasie zaledwie kilku dziesiątych części sekundy. W nowoczesnych samochodach ciężarowych stosuje się coraz więcej odbiorników prądu, co stawia wyzwania przed układem elektrycznym pojazdu. Alternator musi dostarczać do akumulatora odpowiednią wartość napięcia. Wszelkie odchylenia od normy mogą powodować rozładowanie bądź trwałe uszkodzenie akumulatora.

Przygotowując swój pojazd do długich tras w trudnym klimacie warto zatem zadbać o układ rozruchowy oraz elektryczny. Ich potencjalna awaria może skończyć się nawet koniecznością holowania pojazdu, co w przypadku ciężarówek jest, jak wiemy, kosztowne i kłopotliwe.

Dzięki ofercie marki POWER TRUCK mamy dostęp do wysokiej jakości produktów w zadowalającej użytkownika cenie. Alternatory i rozruszniki POWER TRUCK charakteryzują się solidną konstrukcją i niezawodnością.

Kontrola jakości – jak przebiega?

Zanim produkty POWER TRUCK trafią do sprzedaży muszą przejść rygorystyczne testy. Konieczna jest weryfikacja pod kątem poprawności wykonania indeksu – uchwytów i otworów montażowych, złącz, konektorów, wtyczek. Właściwej np. liczby zębów w elemencie sprzęgającym – tzw. bendiksie, średnicy i konstrukcji koła w alternatorze, czyli elementów determinujących zastosowanie danej aplikacji, czyli zgodności z danymi katalogowymi konstrukcyjnymi pojazdu. I najważniejsze – 100% produktów musi przejść test funkcjonalny.

Podczas testu mierzone są wydajnościowe parametry elektryczne porównywane z parametrami wzorcowymi. Każdy indeks traktowany jest indywidualnie w oparciu o zgromadzone dane wyjściowe. Przeprowadzany jest test funkcjonalny polegający na symulowaniu chwilowych najcięższych warunków z jakimi może się spotkać dany zespół w trakcie normalnego użytkowania. Alternatory testowane są pod zmiennym obciążeniem – natężeniem przy różnych zakresach prędkości obrotowej. Obserwowane są przebiegi prądowe, wzbudzenie, komunikacja z jednostką sterującą. W przypadku rozruszników test odbywa się na hamowni, gdzie weryfikowana jest sprawność, moc i wydajność rozrusznika. Dodatkowo w trakcie testu sprawdzane są również elementy składowe, ich poprawne funkcjonowanie a mianowicie elektromagnes i sprzęgło kierunkowe. Testy przeprowadzane są na najnowocześniejszych urządzeniach specjalnie do tego celu zaprojektowanych m.in. DACTEM RUBY i TOPAZ PREMIUM. Umożliwiają one przeprowadzanie powtarzalnych testów, w oparciu o które możliwe jest dokonywanie analiz danych prowadzące do eliminacji słabych elementów, podzespołów w danym wyrobie. Dane te są gromadzone i na bieżąco porównywane z prowadzonymi statystykami reklamacyjnymi.

Wszystkie dokonywane czynności czy to w przypadku alternatorów czy też rozruszników POWER TRUCK prowadzą do uzyskania finalnie sprawnego produktu spełniającego wszelkie wymagania i normy europejskie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!