DAF i Goodyear wyłonią najlepszego kierowcę ciężarówki

27 września 2019, 12:02

W najbliższy weekend kilkunastu najlepszych europejskich kierowców ciężarówek przyjedzie do ośrodka testowego Goodyear w Colmar-Berg w Luksemburgu. Zmierzą się tam ze sobą w finale międzynarodowego konkursu DAF Driver Challenge 2019. Od marca do września, łącznie ponad 1000 kandydatów z około 900 firm z trzydziestu krajów Europy, a także Turcji i Rosji, rywalizowało ze sobą o tytuł najlepszego kierowcy ciężarówki.

Do konkursu DAF Driver Challenge 2019 mógł przystąpić każdy pod warunkiem, że posiada pełne kwalifikacje do prowadzenia ciężarówki i czystą kartotekę. Po wstępnym procesie rejestracji online, obejmującym ocenę wiedzy drogowej i zrozumienia funkcjonowania pojazdów użytkowych, wybrani kierowcy zostali zaproszeni do udziału w krajowym finale. Najlepsi z nich będą reprezentować swój kraj w finałowych zmaganiach na szczeblu międzynarodowym. Polskę reprezentować będzie Kornel Grzybowski z Dolnego Śląska, który zawodowym kierowcą został w 2009 roku.

Podczas międzynarodowego finału konkursu DAF Driver Challenge 2019, zaplanowanego na ostatni weekend września, osiemnastu krajowych mistrzów zademonstruje swoje umiejętności prowadzenia pojazdów, świadomość bezpieczeństwa drogowego, a także znajomość branży transportowej. Wezmą oni udział w serii warsztatów zaprojektowanych z myślą o przetestowaniu finalistów. Uczestnicy zasiądą za kierownicą pojazdów z serii DAF XF, CF i LF, wyposażonych w opony Goodyear FUELMAX GEN-2 i KMAX GEN-2.

Jury, składające się z ekspertów w dziedzinie nauki jazdy, oceni każdego finalistę pod względem wiedzy technicznej dotyczącej pojazdów i opon, ekologicznej jazdy i znajomości zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także zdolności manewrowania i innych kluczowych obszarów.

Goodyear i DAF kontynuują długoterminową współpracę rozwojową, koncentrującą się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług transportowych o wysokiej wydajności oraz doskonałych rozwiązań w zakresie mobilności – powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon użytkowych Goodyear w Europie.

Szczególną satysfakcję przynosi nam udział w międzynarodowym konkursie DAF Driver Challenge 2019, promującym wymagający zawód kierowcy ciężarówek. Celem Goodyear jest jak największe ułatwienie życia kierowcom i ich codziennej pracy. Osiągamy to dzięki unikalnej, dostosowanej do potrzeb klienta ofercie Goodyear Total Mobility dla flot. Obejmuje ona wysokiej jakości opony i ich inteligentny monitoring, a także rozwiązania w zakresie zarządzania ogumieniem w celu utrzymania go w doskonałym stanie. Ofertę dopełniają usługi serwisowe świadczone przez ogólnoeuropejską sieć TruckForce, która pomaga utrzymać pojazdy ciężarowe w ruchu. W ten sposób przyczyniamy się do maksymalizacji czasu sprawności i poprawy bezpieczeństwa kierowców, a także podnosimy ich komfort, umożliwiając im doskonalenie się w pracy – dodaje.

Finał międzynarodowego konkursu DAF Driver Challenge 2019 odbędzie się na torze testowym Goodyear w Colmar-Berg w Luksemburgu. Tor, niegdyś homologowany do testów Formuły 1, ma długość 3 960 metrów. Obecnie jest wykorzystywany do szeroko zakrojonych testów opon osobowych i ciężarowych. Finaliści wezmą udział w dziewięciu różnych warsztatach technicznych i obsługowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!