Nowe polskie inwestycje Firestone Industrial

4 października 2019, 14:59

Firestone Industrial Products rozwija działalność w Europie w celu zaspokojenia rosnącego popytu na zawieszenia pneumatyczne. Firma inwestuje w rozbudowę zakładu w Wolsztynie i otwiera centrum dystrybucyjne w Chobienicach.

Firma Firestone Industrial Products Company ogłosiła realizację istotnych inwestycji poszerzających zakres jej działalności w Europie Środkowej. W ramach inwestycji jednostka biznesowa wchodząca w skład Bridgestone Corporation planuje powiększenie o 2 000 m2 istniejącej fabryki w Wolsztynie, w której od 2005 r. produkowane są elementy zawieszenia pneumatycznego dla pojazdów ciężarowych i osobowych. Dodatkowo FSIP w pobliskich Chobienicach otworzy nowe centrum dystrybucji. Oba te projekty zwiększą produkcyjno-rozwojowy potencjał firmy i pozwolą usprawnić dystrybucję produktów do klientów.

Nowa część zakładu w Wolsztynie zostanie wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia, a na dodatek spełniać będzie wymagania klasy ISO 8 pod względem standardów czystości. Dzięki temu firma Firestone Industrial Products będzie mogła dostarczać produkty wielu europejskim producentom OE z branży motoryzacyjnej. Nowy obiekt ma być w pełni gotowy do eksploatacji do końca pierwszej połowy 2020 r.

Centrum Dystrybucyjne, zlokalizowane w Chobienicach dysponować będzie powierzchnią magazynową 10 000 m2 i mieści się w bliskiej odległości od wolsztyńskiej fabryki, co zapewni efektywny przepływ wyrobów między tymi dwoma lokalizacjami.

– Firestone Industrial Products kontynuuje rozwój na rynku europejskim. Dostrzegamy większe zainteresowanie ze strony klientów OEM, którzy chcą wyposażać samochody nowej generacji w najnowocześniejsze zawieszenia pneumatyczne – przyznaje Emily Poladian, prezes Firestone Industrial Products.

Omawiane inwestycje są najnowszymi realizowanymi przedsięwzięciami
w ramach wieloletniej strategii rozwoju. Wcześniej firma Bridgestone ogłosiła zamiar zainwestowania w osiem europejskich fabryk opon, w tym dwie w Polsce. Branża motoryzacyjna stanowi ponad 8% polskiego produktu krajowego brutto, a Polska jest w czołowej dziesiątce największych eksporterów produktów z tej branży na całym świecie.

– Inwestowanie w europejskie zakłady produkcyjne i dystrybucyjne to kluczowy element odpowiedzi naszej firmy na popyt rynkowy oraz wymagania w zakresie logistyki wyrobów. Firestone Industrial Products zamierza kontynuować wsparcie naszych partnerów biznesowych poprzez zapewnienie najwyższej jakości produkcji oraz budowanie najbardziej efektywnego łańcucha dostaw – mówi Paweł Krystek, kierownik zakładu Firestone Industrial Products w Wolsztynie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!