Pakiet mobilności – co sądzą o nim kierowcy? Ankieta.

16 października 2019, 10:26

Wiele mówi się o tym, że wprowadzenie pakietu mobilności może znacząco zaszkodzić polskim firmom transportowym. Zmiany będą miały jednak także wpływ na osoby zatrudniane przez te firmy, czyli m.in. na kierowców. W naszej ankiecie to właśnie ich postanowiliśmy zapytać, co sądzą o szykowanych przez unijne organy zmianach.

Pakiet zmian w przepisach dotyczących rynku transportowego w Unii Europejskiej zawiera wiele postanowień, które obciążą budżety firm transportowych, np. nowe obowiązki w zakresie delegowania i płacy minimalnej kierowców za granicą, ograniczenia w zakresie kabotażu czy obowiązkowe odpoczynki tygodniowe kierowców poza kabiną. Czy zmian wprowadzanych przez pakiet obawiają się także kierowcy? Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie.

Strona: 1/2

Czy jesteś zatrudniony jako kierowca w firmie transportowej? *

Dowiedz się więcej

Pakiet mobilności nie do zatrzymania
Pakiet mobilności nie do zatrzymania

Europa, nawet Zachodnia, nie jest przygotowana na to, by przyjąć pakiet mobilności, gdyż funkcjonowanie obecnego systemu transportu drogowego opiera się na pracy przewoźników z części Środkowo-Wschodniej kontynentu. Choć wydaje się, że Niemcy i Francja najbardziej na tym skorzystają w przyszłości, to skutki nowego prawa odczują wszyscy Europejczycy w postaci wzrostu cen towarów i żywności.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!