Siedziba AVA CEE w Polsce otwarta – wywiad z przedstawicielami koncernu

18 października 2019, 15:50

Nieopodal Krakowa, w Niepołomicach uroczyście otwarto polską siedzibę firmy AVA – międzynarodowego koncernu, specjalizującego się w branży systemów termicznych. Z tej okazji zadaliśmy kilka pytań przedstawicielom firmy – Windsorowi Wongowi, prezesowi grupy Enterex oraz Bogdanowi Szymanowskiemu, dyrektorowi operacyjnemu grupy AVA. 

W skrócie o firmie: Koncern AVA jest częścią grupy Enterex International Limited Group, spółki notowanej na Tajpejskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jednego z największych na świecie producentów chłodnic i skraplaczy. AVA CEE to dział firmy w Europie Środkowej i Wschodniej, powstały z powodu przejęcia przez AVA (w 2018 r.) firmy Highway International, zarządzanej przez Bogdana Szymanowskiego i skoncentrowanej na rynku systemów termicznych dla pojazdów ciężarowych.

Witold Hańczka: Jakie nadzieje wiąże koncern AVA z otwarciem oddziału na Europę Środkowo-Wschodnią? Jak dużą rolę będzie odgrywał ten oddział w całej strukturze firmy?

Windsor Wong, Chairman and President Enterex Group: W Europie spółka AVA posiada dwa główne centra dystrybucyjne, w Holandii oraz nowo otwarte magazyny i biura AVA CEE w Niepołomicach. AVA CEE zostało stworzone dzięki przejęciu przez grupę Enterex polskiej firmy Highway International zajmującej się sprzedażą chłodnic do pojazdów ciężarowych i autobusów. Otwierając oddział w Niepołomicach mamy dwa cele: ekspansji terytorialnej (Europa Wschodnia i Centralna) oraz rozszerzenia oferty produktowej. Głównym celem produktowym jest zbudowanie udziałów AVA w segmencie sam. osobowych. W tej chwili możemy się pochwalić znacznymi udziałami, bo ponad 15% w rynku chłodnic do  samochodów ciężarowych w Europie Centralnej i Wschodniej. Natomiast nasze produkty do samochodów osobowych są znane w w Czechach, Rosji i na Węgrzech, natomiast w Polsce, na Litwie, Łotwie w Estonii zaczynamy pracę od podstaw.
W dość krótkim czasie naszym celem jest, aby AVA CEE została centrum elementów do systemów chłodzenia.

Czy to właśnie na dawnej firmie Highway International oparty jest segment pojazdów ciężarowych w ramach AVA?

Windsor Wong: Tak, AVA korzysta z…

Przeczytaj całość wywiadu na MotoFocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!