Nowa gama naczep kurtynowych Wielton

25 października 2019, 11:09

Wielton zaprezentował rodzinę naczep kurtynowych – Curtain Master. Pięć modeli zostało opracowanych w odpowiedzi na zróżnicowane oczekiwania klientów.

Konstrukcja ramy i zabudowy naczep Curtain Master zapewniają wysoką wytrzymałość naczepy potwierdzoną testami przeprowadzonymi w Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy, co wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach. Przy produkcji zastosowano technologię spawania hybrydowego, która umożliwia uzyskanie solidnych i precyzyjnych spojeń, minimalizujących ryzyko odkształceń, a tym samym przedłużających cykl życia naczepy bez konieczności napraw. Podwozie zostało zabezpieczone przed korozją za pomocą techniki malowania katoferycznego, która gwarantuje uzyskanie optymalnej grubości powłoki i wyższą jakość.

Nasi klienci oczekują produktów trwałych i nowoczesnych, wygodnych w obsłudze i bezpiecznych. Z myślą o nich prezentujemy pięć modeli przeznaczonych do różnorodnych zadań transportowych. Łączy je innowacyjna i sprawdzona konstrukcja, wysoka jakość wykonania i rozwiązania ergonomiczne, które optymalizują załadunek oraz wyładunek skracając jego czas. Tym samym korzystanie z nich jest efektywne, co przelicza się na konkretne oszczędności w biznesie – mówi prezes Wielton S.A. Mariusz Golec.

W rodzinie naczep Curtain Master zastosowano konstrukcję dachu, przedniej ściany oraz panelu tylnego. Kierowcy docenią łatwość obsługi plandek, dachu i drzwi tylnych oraz zastosowanie rozwiązań takich jak uchwyty do zwijania linek celnych na przedniej ścianie. Naczepa Curtain Master została wyposażona także w opcje, takie jak radary cofania, oś skrętna, system podwieszanych pasów mocujących, czy możliwość obsługi naczepy za pomocą smartfona.

Rodzina Curtain Master to pięć głównych modeli, opracowanych z myślą o różnorodnych potrzebach klientów: Curtain Master (do przewozu ładunku na paletach), Curtain Master Mega (o zwiększonej kubaturze), Side Curtain Master (naczepa kurtynowa z burtami), Coil Master (naczepa wyposażona w rynny, np. do przewozu stali w kręgach) oraz Drop Side Master przeznaczona dla branży budowlanej.

Centrum Badawczo-Rozwojowe nadzoruje każdy proces produktowy od fazy idei, wyzwania, poprzez prace projektowe, a wreszcie testowanie gotowej naczepy między innymi pod kątem wytrzymałości, szczelności, a także funkcji użytkowych, ergonomii i bezpieczeństwa. Dzięki temu wypracowujemy optymalne rozwiązania łączące kluczowe z perspektywy klienta parametry produktu – mówi Mariusz Golec.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!