Scania z silnikiem 7-litrowym w Kompanii Dystrybucyjnej

18 listopada 2019, 11:38

Dziesięć podwozi Scania P 280 z nowymi 7-litrowymi silnikami dołączyło
do floty Kompanii Dystrybucyjnej. 

Pojazdy zostały dopasowane do zadań, w których będą wykorzystywane, czyli dystrybucji towarów spożywczych. Wykorzystywane w pojazdach nowe, 7-litrowe silniki Scania wg. producenta mają sprawdzać się w zastosowaniach miejskich. To jednostki o niskiej masie, niskim poziomie hałasu i niskim zużyciu paliwa.

Nowe 7-litrowe silniki Scania to najmniejsze jednostki napędowe stosowane w pojazdach ciężarowych naszej firmy, zarówno pod względem pojemności skokowej, jak i gabarytów. Nowe silniki Scania zapewniają osiągi cenione przez klientów wykonujących zadania w środowisku miejskim, gdzie niska masa własna pojazdu ma duże znaczenie. Jest to atrakcyjne rozwiązanie również biorąc pod uwagę możliwe oszczędności paliwa dochodzące do 10 proc. – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Pojazdy Scania nowej generacji są dostępne z czterema różnymi rodzinami silników Euro 6, osiągającymi od 220 do 730 KM, przystosowanymi do różnych rodzajów paliw alternatywnych. Zabudowę podwozi wykonała firma WESOB Sp. z o.o.

W firmie WESOB przykładamy dużą wagę do dbałości o detale. Każdorazowo wsłuchujemy się w potrzeby klienta – tak było również w przypadku tego zlecenia. Dzięki dokładnemu zbadaniu potrzeb Kompanii Dystrybucyjnej, zaproponowaliśmy solidne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb tego klienta – komentuje Piotr Mertens, dyrektor ds. techniczno-handlowych, WESOB Sp. z o.o.

Nowe pojazdy we flocie Kompanii Dystrybucyjnej są odpowiedzią na potrzebę rozwiązania transportowego, które zapewnia niezawodność, maksymalną ekonomikę załadunku ciężkiego towaru (napoje), tj. tonaż vs objętość zabudowy oraz wysoki komfort pracy kierowców. Dlatego też pojazdy zostały bogato wyposażone m.in. w windę i elektryczne wózki do załadunku, posiadają automatyczne skrzynie biegów, 3-osobowe kabiny załogowe z powiększoną przestrzenią dla kierowcy, który dodatkowo ma do dyspozycji kamery cofania i zestaw do nawigacji. Trwałość procesu dostaw gwarantuje kontrakt serwisowo-naprawczy.

Kompania Dystrybucyjna to grupa zrzeszająca firmy TEDI, MAG i TANO, która od 30-tu lat zapewnia sprawną dystrybucję na rynku artykułów spożywczych. Pierwsze pojazdy Scania trafią do Olsztyna i Gdańska, do MAG Dystrybucja.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!