30 pojazdów Scania CNG w Serbii

27 listopada 2019, 10:18

Pojazdy ciężarowe napędzane sprężonym gazem ziemnym (CNG) to częsty widok w Beočinie, miasteczku położonym 20 km od Nowego Sadu, drugiego co do wielkości miasta Serbii.

Zoran Rajak jest właścicielem firmy Darzal Komerc doo Beočin, która eksploatuje 65 pojazdów ciężarowych. 30 z nich jest napędzanych CNG. Pojazdy są wykorzystywane do transportu cementu i betonu po krętych drogach wiodących wzdłuż brzegów Dunaju za granicę z Chorwacją.

Firma zaczęła inwestować w transport, w którym wykorzystuje się CNG kilka lat temu. Zoran Rajak chce, aby w przyszłości cała flota była napędzana gazem. Jego firma posiada własną stację tankowania, a kolejna jest w budowie. Dzięki nowej stacji możliwe będzie zatankowanie 2 pojazdów w ciągu zaledwie 10 minut.

Postanowiłem inwestować w CNG ze względu na środowisko, jak i z powodów ekonomicznych – wyjaśnia Zoran Rajak.

Zoran Rajak i jego żona Dusica otworzyli firmę 20 lat temu. Zaczęło się od 2 pojazdów ciężarowych. Małżeństwo poświęciło jej całe swoje życie, ale wysiłek się opłacił. Biznes kwitnie i utrzymał charakter rodzinnego przedsiębiorstwa.

Znamy wszystkich kierowców. Jeśli są zadowoleni, wykonują dobrą robotę. Troszczymy się o nich – dodaje Zoran Rajak.

Dzień roboczy zaczyna się w firmie Darzal Komerc doo Beočin wczesnym rankiem, ale kierowcy co noc wracają do domu. Dlatego Rajak nie narzeka na brak chętnych do pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!