Partnerzy Connect Trans liderami na rynku w swoich kategoriach

16 grudnia 2019, 23:46

Connect Trans zawiera kolejne kluczowe partnerstwa z liderami z zakresu finansów, windykacji, prawa oraz mediów, a rewolucja w transporcie wrzuca piąty bieg.

Jeśli chodzi o naszą branżę, zaufanie wieloletniemu doświadczeniu sprawdzonych partnerów po prostu się opłaca. Transport to nie tylko pojazdy, magazyny, załadunek i fracht. To również administracja, negocjacje i rozliczenia. Aby zapewnić najwyższy poziom obsługi tych procesów wewnątrz platformy, jak i realizację płatności nawet w ciągu 48h, Connect Trans stawia na sprawdzone firmy, których usługi wspierają i uzupełniają platformę transportową. Dzięki temu każda firma załadowcza i transportowa może mieć pewność, że realizując transport w Connect Trans, będzie jej nie tylko wygodniej i łatwiej zarządzać bezpośrednimi zleceniami od dostawców, ale też będzie znacznie bezpieczniej niż w przypadku innych platform, pozbawionych zaplecza tego kalibru partnerów.

Prawo przede wszystkim

Regulacje rządowe dotyczące transportu przyprawiają o zawrót głowy. Dodajmy do tego prawo Unii Europejskiej oraz ciągle zmieniające się przepisy, obejmujące zróżnicowane wymagania dla poszczególnych typów pojazdów, kategorii emisji spalin, regulacji czasu pracy kierowców i tak dalej. Wszyscy wiemy, że nieznajomość prawa szkodzi. Tylko kto z nas ma czas, aby zamiast rozwijać biznes transportowy, spędzać całe dnie w kancelarii, próbując zrozumieć co ustawodawca miał na myśli?

Connect Trans zawarła kluczowe partnerstwo z Kancelarią Transportową Legal Trans aby zapewnić korzystającym z giełdy transportowej klientom wygodny i przede wszystkim zgodny z przepisami w zakresie realizacji frachtu oraz wystawiania ładunków system, który gwarantuje, na przykład, że nie wyślemy towaru niewłaściwym typem pojazdu. Kancelaria zapewnia też wsparcie merytoryczne twórcom giełdy, aby innowacyjne pomysły, włączając w to aplikacje mobilne i geolokalizację dla przewoźników, nigdy nie stały w konflikcie z przepisami.

Ze względu na duże zainteresowanie kursami Polska – Francja, giełda nawiązała partnerstwo z Transport Français Représentant, która zajmuje się obsługą firm oferujących transport międzynarodowy i kabotaż we Francji. Trwają negocjacje z podobnymi podmiotami z innych państw, do których chcą jeździć i wysyłać towar użytkownicy Connect Trans. Takie partnerstwa zdecydowanie ułatwią tworzenie ładunków międzynarodowych, ich podejmowanie oraz rozliczanie.

Płatności nawet w 48h, ale też windykacja i księgowość

Jesteśmy w tej branży po to aby ją usprawnić a nie ma nic gorszego od opóźnień w płatnościach za zrealizowane zlecenia. Jednym z postulatów rewolucji w transporcie jest zapewnienie płatności nawet w 48h od momentu zrealizowania przewozu.

Connect Trans ściśle współpracuje w tym zakresie z Monevią – uznaną firmą faktoringową, która wspiera finansowo polskie mikro- i małe przedsiębiorstwa. Monevia to wiodący FinTech w Polsce z obszaru mikrofaktoringu, który już od 4 lat dostarcza klientom bezpieczne finansowanie. Monevia wyspecjalizowała się w finansowaniu firm transportowych. i sfinansowała do tej pory prawie 300 mln zł należności z faktur z odroczonym terminem płatności nawet o 90 dni. Monevia udostępni klientom Connect Trans swój nowoczesny system transakcyjny – Platformę Monevia – która będzie współpracować z platformą Connect, wspierając przewoźników w zarządzaniu wierzytelnościami 24/7. Wszystkie transakcje odbywają się tu on-line, a wypłata środków (finansowane jest 100% faktury brutto) następuje niezwłocznie po zaakceptowaniu transakcji.

Monevia w ramach współpracy z Connect Trans nie tylko gwarantuje przyśpieszoną zapłatę, ale też dzięki swojemu doświadczeniu wspiera liderów rewolucji w transporcie w usuwaniu barier finansowych, które często wstrzymują biznes przed dynamicznym rozwojem. Dodatkowo proces aplikacyjny oraz warunki oferty faktoringowej dla przewoźników z Connect Trans są bardzo korzystne.

Zagadnienia księgowe, w tym kwestie międzynarodowe, są wspierane przez Centrum Księgowości Transportowej Tax Trans. Ten partner umożliwia klientom giełdy opłacanie i zarządzanie fakturami wprost z poziomu platformy internetowej, co przekłada się na niespotykaną dotąd wygodę w zarządzaniu formalnymi aspektami funkcjonowania transportu.

Silni partnerzy z obszaru windykacji są gwarantem stabilności i bezpieczeństwa w każdym biznesie, a w szczególności w transporcie. Oprócz skrupulatnej weryfikacji każdej rejestrującej się w Connect Trans firmy dzięki między innymi Krajowy Rejestr Długów (KRD), giełda korzysta z usług Kaczmarski Inkasso, firmy z 25-letnim doświadczeniem w windykacji, a także z w celu sprawdzania zarówno partnerów, jak i wszystkich użytkowników platformy.

Jedni się przyglądają, inni się przyłączają, ale nikt nie przechodzi obojętnie obok trwającego przełomu, który już teraz zmienia reguły gry w transporcie.

Kilka lat temu Connect Trans był zaledwie ambitnym pomysłem na rewolucję w transporcie. Dziś ta innowacyjna giełda transportowa stała się o wiele dojrzalsza i bogatsza o doświadczenie znakomitych partnerów. Oprócz wymienionych wcześniej wciąż rozwija relacje z Logistycznym Stowarzyszeniem Zakupowym, która współpracuje już z najlepszymi i najpopularniejszymi dostawcami usług i produktów TSL, tym samym ma już ona wypracowane schematy współpracy i warunki, które dla firm spoza zrzeszenia nie są możliwe do osiągnięcia.

Rozwiązania i wiedza kolejnego partnera, Tachobusa, pozwalają giełdzie skutecznie wspierać dyspozytorów i zarządzających przewoźników w zakresie rozliczeń z kierowcami. Wciąż trwają negocjacje z kolejnymi partnerami, mające na celu usprawnienie platformy i wprowadzenie rewolucji w transporcie, na jaką wszyscy czekamy.

Trwają testy samej platformy jak i towarzyszącej aplikacji mobilnej. Przewoźnicy, którzy zyskali dostęp jako pierwsi są zadowoleni z tego co widzą i nie mogą się doczekać oficjalnego startu.

Dołącz do rewolucji już dziś!

Przewoźnicy mogą tu i teraz tworzyć darmowe konta w platformie Connect Trans. Pierwsze ładunki będą wystawione do podjęcia z początkiem przyszłego roku, zatem warto skorzystać z łącza do rejestracji w platformie Connect Trans i dołączyć do rewolucji w transporcie!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!