Wysoka jakość i niezawodność, czyli kompleksowa oferta żarówek i lamp wyładowczych Boscha do samochodów użytkowych

, 10 maja 2021, 23:44

Program żarówek halogenowych Boscha 24 V został stworzony dla wszystkich, którzy chcą w efektywny i ekonomiczny sposób eksploatować flotę pojazdów użytkowych, zapewniając kierowcom wyższy standard bezpieczeństwa.

Żarówki halogenowe

Kompleksowy program żarówek do samochodów użytkowych to 4 linie produktów w technologii halogenowej i ksenonowej: Trucklight Maxlife, Trucklight, Xenon HID oraz Xenon White HID.

Żarówki 24 V Boscha Trucklight Maxlife posiadają cechy, które są szczególnie cenione w branży transportowej:

  • komfort – zwiększone ciśnienie i polepszona struktura gazu wypełniającego żarówkę poprawia jasność emitowanego światła i spowalnia zużywanie się żarnika,
  • ekonomiczność – wysokotemperaturowa optymalizacja powierzchni drutu wolframowego użytego do produkcji żarnika podnosi trwałość żarnika,
  • trwałość i niezawodność – żarnik wykonany w technologii podwójnej skrętki oraz dodatkowe punkty jego mocowania zapewniają zwiększoną odporność na wstrząsy i drgania.

Wszystkie żarówki Boscha do użytku zewnętrznego oraz lampy wyładowcze posiadają niezbędne homologacje, co jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości.

Lampy wyładowcze Bosch: Xenon HID, Xenon White HID, Xenon Gigalight HID

Z roku na rok coraz więcej samochodów wyposażonych jest w lampy wyładowcze. Ich zaletą w porównaniu ze standardową żarówką samochodową jest światło znacznie poprawiające widoczność. Dzięki wysokiej wydajności świetlnej ksenony generują nawet do 250% więcej światła. Charakteryzuje je ciągłość i równomierność oświetlenia, co daje w efekcie bardzo dokładne doświetlenie całej drogi oraz pobocza.

Lampy wyładowcze dostarczają światło o jasnej barwie zbliżonej do światła dziennego, znacznie poprawiając komfort jazdy nawet podczas długich podróży. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są w samochodach ciężarowych, w których komfort kierowcy jak i widoczność mają ogromne znaczenie.

Linia Xenon White HID ma zwiększoną temperaturę barwową światła do około 5500 K i aż o 20% wyższą moc świetlną w porównaniu ze standardowymi żarnikami.

Najnowsze lampy wyładowcze premium Xenon Gigalight HID emitują:

  • jasne światło o barwie 4400 K,
  • do 70% więcej światła na drodze niż standardowe lampy ksenonowe.

Oznacza to lepszą widoczność, wyższy komfort jazdy kierowcy i zwiększone bezpieczeństwo.

Najważniejsze cechy lamp wyładowczych Xenon Boscha w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami:

  • niższe zużycie energii,
  • dłuższa żywotność,
  • białe światło zbliżone do dziennego, mniej męczące oko kierowcy.

Obydwa rodzaje żarników zapewniają jasne światło dzienne i łączą w sobie zalety: wysoką moc świetlną i niskie zużycie energii w porównaniu z tradycyjną żarówką oraz długi okres eksploatacji.

Nr lampy Bosch

Typ

Nazwa

1.987.302.903

D2R

Lampa wyładowcza Xenon D2R

1.987.302.904

D2S

Lampa wyładowcza Xenon D2S

1.987.302.905

D1S

Lampa wyładowcza Xenon D1S

1.987.302.906

D4S

Lampa wyładowcza Xenon D4S

1.987.302.907

D3S

Lampa wyładowcza Xenon D3S

1.987.302.909

D1S

Lampa wyładowcza Xenon White HID D1S

1.987.302.910

D2S

Lampa wyładowcza Xenon White HID D2S

1.987.302.913

D1S

Lampa wyładowcza Xenon Gigalight HID D1S

1.987.302.914

D2S

Lampa wyładowcza Xenon Gigalight HID D2S

Czy wiesz że?

Te same lampy wyładowcze pasują zarówno do pojazdów zasilanych napięciem 12V, jak i 24V. Żarniki ksenonowe są zasilane około 135V, a o napięciu zasilania decyduje układ sterujący, który musi być dopasowany do napięcia panującego w instalacji danego pojazdu.

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!