Koronawirus: komunikaty i zalecenia dystrybutorów części do pojazdów ciężarowych

16 marca 2020, 9:43

W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju, firmy zajmujące się dystrybucją części do pojazdów ciężarowych wprowadzają środki ostrożności. Oficjalne komunikaty firm, przedstawiamy poniżej.

Komunikat firmy Martex:

SZANOWNI KLIENCI, Z UWAGI NA AKTUALNĄ SYTUACJĘ ZWIĄZANĄ Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ KORONAWIRUSA ZARZĄD SPÓŁKI MARTEX PODJĄŁ DECYZJĘ O CZASOWYM ZAWIESZENIU DO DNIA 31 MARCA 2020 R. PRACY W TERENIE NASZYCH PRZEDSTAWICIELI HANDLOWYCH
Decyzję podjęto w poczuciu odpowiedzialności o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pracowników i Klientów. Postaramy się zminimalizować niedogodności płynące z zaistniałej sytuacji. Nasi sprzedawcy, handlowcy i doradcy pracują zdalnie i są dostępni pod telefonem oraz mailem. Obsługują na bieżąco wszystkie zamówienia generowane na naszej platformie B2B. W obecnej chwili obsługa logistyczna pracuje bez zakłóceń. Monitorujemy na bieżąco zmieniającą się sytuację i dochowujemy najwyższej staranności, aby zapewnić realizację wszystkich złożonych zamówień.

Z poważaniem
Zarząd MARTEX SP. Z O.O.
Rybnik 14.03.2020

Komunikat Inter Cars SA:

Szanowni Państwo,

Odpowiadając na liczne zapytania uprzejmie informujemy,
że Inter Cars pracuje normalnie, wszystkie procesy są realizowane, wszystkie lokalizacje działają. Zamierzamy również świadczyć usługi dla naszych klientów w miarę potrzeb rynku. Dostawy towaru są realizowane niezmiennie.

Zachęcamy do składania zamówień za pomocą Katalogu Online i kontaktu telefonicznego.
Prosimy również o dokonywanie przemyślanych zakupów, tak by zminimalizować niepotrzebne „krążenie” towaru.
Bardziej szczegółowe informacje dostępne będą telefonicznie w naszych filiach,
u Przedstawicieli Handlowych, na FB Inter Cars official oraz na stronie internetowej.

Życzymy zdrowia, opanowania i spokoju w nadchodzących dniach.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
Zespół Inter Cars.

Komunikat firmy Autos:

INFORMUJEMY, ŻE FIRMA AUTOS OBŁUGUJE KLIENTÓW W TRYBIE STANDARDOWYM

Zdając sobie sprawę z ogromnej roli transportu w tak trudnym dla wszystkich momencie informujemy, że firma Autos nadal pracuje w trybie standardowym.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji zgodnie z dotychczasowymi godzinami otwarcia.

W trosce o zdrowie Państwa i naszych pracowników prosimy do maksymalne ograniczenie wizyt w naszych oddziałach. Zachęcamy do składania zamówień poprzez sklep on-line B2B Autos oraz kontaktu telefonicznego.

Jeżeli jednak zdecydujecie się Państwo odwiedzić nasz punkt sprzedaży prosimy o:

– zachowania bezpiecznej, 1,5 metrowej odległości od rozmówcy,

– częste mycie rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcję płynem antybakteryjnym,

– płatność bezgotówkową.

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość w związku z wprowadzonymi wzmożonymi działaniami ochronnymi zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Informujemy również, że wszystkie możliwe stanowiska biurowe w firmie Autos zostały przekształcone w tryb pracy zdalnej.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i solidarności w walce z wirusem.

Komunikat Opoltrans:

Informujemy, że Obsługa klientów w Oddziałach Opoltrans będzie odbywać się tak długo jak się tylko uda, a zamówienia będą realizowane zgodnie z ustaleniami z handlowcami w danej chwili.

1. W związku z sytuacją związaną z pojawieniem się niebezpiecznego koronawirusa, dynamicznym rozprzestrzenianiem się niebezpiecznej tzw. pandemii, ciągłym zarażaniem się kolejnych ludzi, jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Państwa oraz personel firmy Opoltrans prosimy o dyscyplinę w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim ludziom. Dlatego prosimy o składanie zamówień drogą internetową, przez katalog firmowy Webterminal, komunikatory, e-mailami lub telefonicznie.

2. Drogi kliencie – prosimy o ograniczenie przyjazdów do oddziałów Opoltransu w maksymalnym stopniu w celu dokonania zakupu niezbędnych części z powodu zagrożenia wirusowego.

3. Opoltrans chce zapewnić jak najlepszą obsługę klientów, ale tak jak inne firmy również podlega ustawom i zarządzeniom rządu oraz władz regionalnych, które zmieniają się z chwili na chwilę w zależności od rozwoju sytuacji wirusowej w Polsce.

4. Przypominamy, że zakupy muszą być przemyślane, żeby nie narażać się na niepotrzebne ryzyko zwrotów towarów i dodatkowych kontaktów fizycznych.

5. Prosimy podczas zamawiania towarów zaopatrzyć się z zapasem na dłuższy okres, żeby zminimalizować ilość przyjazdów w celu odbioru towarów czyli kontaktów.

6. Jednocześnie trzeba podkreślić, że nie wiemy jak będzie się rozwijała sytuacja w najbliższej przyszłość, bo pojawiają się blokady granic i dróg między miastami, a wykrycie korona wirusa u jednej osoby w oddziale będzie skutkowało zamknięciem oddziału i odcięciem dostępu klientów do potrzebnych części typu klocki, tarcze, filtry, oleje, opony itp, żeby samochody mogły dalej jeździć. A transport przecież musi istnieć i jeździć dla dobra wszystkich.

Dlatego zalecamy w przypadku koniecznego odbioru towarów w oddziałach Opoltrans o stanowcze stosowanie podstawowych zasad ostrożności:

1. w przypadku powitań w oddziale z pracownikami i innymi Klientami ograniczenie kontaktu do przywitania słownego lub gestem i to z daleka, kategorycznie unikać uścisków rąk

2. zachowanie bezpiecznej odległości (min. 3-4 metry) od handlowców, magazynierów, kasjerek oddziału oraz innych klientów będących w oddziale Opoltransu

3. w oczekiwaniu na obsługę zachować odległość 3-4 metry od handlowca, czy obsługiwanego klienta, a najlepiej zamawiać przez telefon siedząc w samochodzie pod oddziałem.

4. zachowanie dystansu i ostrożności podczas odbioru dokumentów i towarów, a płatności dokonywać wyłącznie kartą płatniczą, żeby nie narażać siebie i innych na zarażenie,

5. zalecamy częste mycie i odkażanie rąk przed kontaktem z ludźmi w oddziale Opoltransu,

6. mimo ciągłego odkażania urządzeń i wyposażenia oddziału prosimy o zachowanie ostrożności i powstrzymanie się od zbędnego dotykania wyposażenia oddziału.

Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie w oddziałach, u handlowców i opiekunów.

Życzymy wszystkim klientom szybkich oraz bezpiecznych zakupów, a także szczęścia w prowadzeniu biznesu i przede wszystkim zdrowia.

Z poważaniem Prezes Opoltrans Sp. z o.o.
Wiszczuk Janusz

 

Informacja EUROPART Polska:

Informujemy, że wszystkie oddziały EUROPART w Polsce funkcjonują normalnie, towar jest planowo dowożony, ale dla Państwa i naszego zdrowia zachowujemy szczególną ostrożność.

Przestrzegamy następujących środków ostrożności:
✓ zachowujemy co najmniej 1 m odległości od rozmówcy
✓ myjemy ręce regularnie (mydłem przez 20-30 sekund) i defynfekujemy środkiem na bazie alkoholu
✓ zwracamy uwagę na higienę kaszlu (kaszląc zakrywamy usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką)
✓ zachowujemy ostrożność podczas podróży i kontaktów w miejsach większych skupisk ludzkich
✓ ograniczamy wizyty w oddziałach na rzecz kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami

Dziękujemy za zrozumienie.

 

Inne firmy handlowe, chcące poinformować o swoich działaniach, związanych z koronawirusem, zachęcamy do kontaktu z redakcją.

Komunikaty dystrybutorów części do samochodów osobowych można znaleźć tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!