Nowe radiowozy w wielkopolskim WITD

18 maja 2020, 14:38

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu otrzymali 4 nowe radiowozy patrolowe marki MAN. Pojazdy zostały pozyskane ze środków unijnych – w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na polskich drogach już niedługo będziemy mogli spotkać 64 takie specjalistyczne pojazdy.

Umowa na dostarczenie MANów została podpisana w wrześniu zeszłego roku. Każde województwo otrzyma cztery nowe pojazdy patrolowe, które przede wszystkim będą służyły do kontroli pojazdów i tachografów. Oprócz specjalistycznej zabudowy biurowej, która jest niezwykle istotna podczas przeprowadzania kontroli, nowe samochody wyposażone zostaną między innymi w nowoczesne wagi najazdowe, dymomierze oraz mierniki natężenia dźwięku charakteryzujące się wysoką czułością.

W wyposażeniu znajdą się także testery diagnostyczne EOBD, dzięki czemu inspektorzy będą mogli obserwować rzeczywiste parametry podczas pracy silnika i na postoju oraz laserowe pirometry do pomiary temperatury tarcz hamulcowych. Każdy radiowóz wyposażony jest także w sprzęt do zabezpieczenia miejsca wypadku i udzielenia pomocy przedmedycznej ofiarom zdarzeń drogowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!