Ford F-MAX – 15 nowych egzemplarzy trafiło do klienta

10 czerwca 2020, 11:45

Na przełomie maja i czerwca Firma Transportowa Romana Dziadury sfinalizowała zakup 15 nowych egzemplarzy Fordów F-MAX. Pojazdy odebrane zostały w trzech partiach w siedzibie dealerskiej Q-Service Truck. Nowy właściciel opowiedział, co skłoniło go do zakupu Fordów Trucks i w jaki sposób będą one eksploatowane?

Jacek Żytnicki: W czym specjalizuje się Pana firma?

Roman Dziadura: Jesteśmy firmą transportową, specjalizującą się głównie w transporcie liniowym. W 99% nasze usługi skoncentrowane są na obsłudze firmy przewozowej UPS i polegają na transporcie przesyłek na regularnych trasach pomiędzy konkretnymi magazynami. Spektrum naszego działania to zarówno rynek polski, jak i europejski.

Jak dużą flotą dysponuje firma?

Do tej pory mieliśmy do dyspozycji 55 pojazdów, teraz nasza flota powiększa się o kolejnych 15 ciągników siodłowych, dołączają bowiem do niej nowe Fordy F-MAX. Pod koniec maja odebraliśmy pięć pierwszych samochodów, teraz kolejne, a w czerwcu przekazana zostanie nam ostatnia partia sześciu sztuk. W sumie nasza flota powiększy się więc o 15 nowych F-MAX’ów.

Czy zakup nowych pojazdów wiąże się z wymianą floty czy z jej odświeżeniem?

Po trosze jest to związane z powiększeniem floty, głównie jednak chcemy wymienić pojazdy, które już nie do końca spełniają nasze oczekiwania. Poszukiwaliśmy samochodu ekonomicznego, wygodnego z perspektywy użytkowania przez kierowcę i takiego, który spełniałby  standardy, które sami sobie narzucamy. Stąd właśnie wybór Forda F-MAX.

To pierwsze pojazdy Ford Trucks we flocie firmy?

Tak, po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zakup relatywnie nowych jeszcze na naszym rynku pojazdów. Wierzymy jednak, że spełnią one nasze oczekiwania.

Czy testowaliście je Państwo przed zakupem?

Ford F-MAX był u nas na testach przez dwa tygodnie i spisywał się na tyle dobrze, że szybko podjęliśmy decyzję o zakupie tych pojazdów do naszej floty. Na zadowalającym poziomie było przede wszystkim spalanie auta, zaskakuje też ergonomia i wielkość kabiny. Jeśli podczas eksploatacji będą spisywały się równie dobrze jak na testach, nie wykluczamy w najbliższym czasie zakupu kolejnych egzemplarzy Fordów F-MAX. Musimy jednak zobaczyć w jakim kierunku rozwinie się cała branża i jak będzie reagowała na wydarzenia związane z koronawirusem. Naszą transakcję z Q-Service Truck, od którego zakupiliśmy pojazdy, z związku z pandemią też musieliśmy odłożyć o miesiąc, pierwotnie planowaliśmy bowiem sfinalizować ją na przełomie kwietnia i maja.

Czy nowe nabytki od razu ruszają w trasę?

Tak, od razu sprawdzamy je w warunkach bojowych. Trzy pojazdy, które odebraliśmy w pierwszej partii już obsługują trasy w Krakowie. Jeżdżą nimi dokładnie ci sami kierowcy, którzy wcześniej testowali pojazd.

Wspominał Pan o planach związanych z kolejnym zakupem Fordów F-MAX, na tapecie pojawia się jednak również temat Forda Cargo?

Zgadza się, rozpoczynamy właśnie dwutygodniowy test Forda Cargo i zobaczymy jak będzie spisywał się w trasie i jaki będzie jego odbiór przez naszych kierowców. W porównaniu z F-MAX’em na pewno ma mniejszą kabinę, na trasach krajowych, które obsługujemy w największym zakresie, powinien jednak sprawdzić się bez zastrzeżeń. Wiadomo, że kierowcy mają obecnie duże oczekiwania względem pojazdu, dlatego zobaczymy jak Ford Cargo zostanie odebrany przez nich samych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!