Nawigacje Garmin do samochodów ciężarowych

10 czerwca 2020, 14:39

Garmin dēzl LGV700/800/1000, to najnowsze nawigacje GPS przeznaczone dla kierowców samochodów ciężarowych. Wyposażone są w duże 7-, 8- lub 10-calowe wyświetlacze i pracują w tradycyjnym trybie panoramicznym lub pionowym. Oprócz ekranów dotykowych o rozdzielczości HD, nowa seria dēzl oferuje wstępnie zainstalowane lokalizacje Truck Parking Europe oraz rozwiązania w branży, związane z wytyczaniem tras dla pojazdów ciężarowych z uwzględnieniem wymiarów i wagi zestawu.

Nowe nawigacje dēzl zapewniają kierowcom samochodów ciężarowych to, co potrzebne w trasie – duże ekrany, które wyraźnie pokazują istotne informacje dla profesjonalnych kierowców. Jedną z nowych funkcji jest również wyznaczanie lokalizacji Truck Parking Europe wzdłuż trasy, co pozwala łatwo znaleźć odpowiednie miejsce na postój – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Dane Truck Parking Europe pozwalają filtrować lokalizacje pod kątem udogodnień i ocen dotyczących m.in.: dostępności Wi-Fi, łazienek z prysznicami czy bezpieczeństwa. Dzięki połączeniu nawigacji z aplikacją mobilną Garmin Drive kierowcy mogą na bieżąco sprawdzać dostępność miejsc parkingowych, aby zmniejszyć ryzyko przyjazdu do zatłoczonego miejsca. W połączeniu z powiadomieniami o obowiązkowych przerwach, kierowcy mogą zaplanować swoje postoje w taki sposób, by skorzystać z nich jak najlepiej.

Nowa linia produktów dēzl wprowadza system kierowania załadunkiem i rozładunkiem. Nowe nawigacje z serii dēzl mogą być zainstalowane na wiele sposobów – m.in. na mocowanie magnetyczne zasilaczem i przyssawką, śruby, lub adapter kulowy z płytą AMPS, kompatybilny z systemami montażu RAM.

Nowa seria wielkoekranowych nawigacji dla kierowców samochodów ciężarowych wyposażona jest również w funkcje niezbędne dla na tych, którzy pracują na długich dystansach. Kierowcy mogą wprowadzić rozmiar i wagę swojego zestawu do nawigacji dēzl, aby otrzymać niestandardowe trasy dla ciężarówek i skorzystać z ostrzeżeń drogowych, które wskazują wysokości wiaduktów, ograniczenia wagowe, ostre zakręty, strome podjazdy i inne potencjalne utrudnienia.

Podczas jazdy, funkcja wyznaczania tras dla ciężarówek wskazuje drogi najchętniej wybierane przez innych profesjonalnych kierowców w danej okolicy. Dzięki wbudowanemu interfejsowi Bluetooth można prowadzić rozmowy telefoniczne w trybie głośnomówiącym oraz skorzystać ze uproszczonego sterowania głosowego, które od teraz można łatwo uruchomić wypowiadając jedynie „Ok Garmin”. Intuicyjna w obsłudze nawigacja dostarczy także informacji o atrakcjach turystycznych w pobliżu z Trip Advisor oraz Forsquare. Nawigacje mają wgrane mapy Europy oraz wbudowane Wi-Fi, które ułatwia aktualizacje oprogramowania i map.

Po połączeniu nawigacji z serii dēzl z mobilną aplikacją Garmin Drive™, kierowcy ciężarówek do aktualizowanych na bieżąco informacjach o cenach paliw, ruchu drogowym i pogodzie, a także do powiadomień z telefony i aktualizacji bazy fotoradarów. Dodatkowo, te nawigacje GPS można sparować z bezprzewodowymi kamerami wstecznymi od Garmin lub innych producentów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!