Texaco Delo 400 z aprobatą Volvo VDS 5

16 czerwca 2020, 11:24

Syntetyczny olej do silników wysokoprężnych Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 został zatwierdzony przez Volvo do użytku w pojazdach wymagających oleju VDS 5.

Wraz z najnowszą specyfikacją dla oleju napędowego do silników wysokoprężnych Texaco Delo, Volvo dołącza do marek takich jak: Mercedes Benz, Cummins, Mack, Renault, Detroit Diesel i Ford, które również zatwierdziły ten produkt. Olej został opracowany w celu poprawy zużycia paliwa, wydajnej ochrony przed zużyciem silnika i optymalizacji jego żywotności.

Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 z technologią ISOSYN wykorzystuje niski SAPS spełniając wymagania emisji Euro VI. Powstał, aby zapewnić ochronę silników zgodnych z GHG 17 i EPA 2010 w samochodach ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym na paliwo o niskiej zawartości siarki (ULSD).

Produkt został opracowany do użytku w nowszych silnikach z systemami selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), filtrów cząstek stałych (DPF) i układów recyrkulacji spalin (EGR). Oferuje lepkość i system dodatków, które pomagają poprawić oszczędność paliwa nawet o 1,3% w porównaniu z olejami do silników wysokoprężnych SAE 15W-40.

Jako syntetyczny olej silnikowy o niskiej lepkości, przeznaczony do pracy w dużych obciążeniach, Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 wspiera ochronę przy zimnym rozruchu w silnikach działających w ujemnych temperaturach. Zawiera zaawansowane technologicznie środki dyspergujące i detergenty opracowane w celu rozproszenia sadzy i kontroli zużycia. Pomaga to utrzymać pierścienie, zawory tłoków i same tłoki w czystości, umożliwiając wydłużenie czasu ich sprawnego działania.

Produkt pomaga zminimalizować konieczność czyszczenia systemu kontroli emisji filtra cząstek stałych (DPF). Bazowe materiały syntetyczne i dodatki przekładają się na dłuższą żywotność, zapewniając wydłużone okresy między wymianami, dzięki kontroli zużycia, utleniania, szlamu i gęstnienia oleju.

Więcej informacji można znaleźć na: https://pl.texacolubricants.com/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!