Pierwszy w Polsce mikrofaktoring z kartami paliwowymi Shell i LOTOS

22 czerwca 2020, 9:27

Fintech mikrofaktoringowy Monevia sp. z o.o. rozpoczął współpracę z globalnym partnerem – FLEETCOR, będącym w Polsce oficjalnym dostawcą znanych na rynku kart paliwowych Shell Card i LOTOS Biznes.

W pierwszym półroczu 2020 r. podpisana została umowa współpracy pomiędzy Monevią i FLEETCOR, na podstawie której partnerzy zbudowali nową na rynku ofertę – faktoring i karty paliwowe w jednym – dla klientów biznesowych.

Wszyscy klienci, zarejestrowani na Platformie Monevia, zyskują możliwość tańszego i bezpieczniejszego tankowania na blisko 900 stacjach w Polsce i 25 000 stacji w Europie, bez ponoszenia standardowych opłat za wydanie i użytkowanie kart. Oprócz tego można korzystać z rabatów na usługi i akcesoria samochodowe oraz możliwości uzyskania limitu kredytowego na kartach paliwowych bez konieczności ich zabezpieczania.

– Po wielu tygodniach prac analitycznych, wspólnie stworzyliśmy unikalną w skali kraju ofertę dla przedsiębiorców. Finansując należności w Monevii, można jednocześnie płacić taniej za paliwo, dzięki uzyskanym specjalnym dla klientów Monevii rabatom na stacjach Shell i LOTOS – stwierdza Tomasz Gąsiorowski, Dyrektor Handlowy Monevia sp. z o.o. Takich dodatkowych benefitów cenowych z pewnością oczekują przedsiębiorcy, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie gospodarka aktywizuje się po pandemicznym zastoju – dodaje Gąsiorowski.

Monevia to najdłużej działający w Polsce fintech mikrofaktoringowy, specjalizujący się w finansowania należności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w modelu 100% online. Oferta Spółki odpowiada przede wszystkim na potrzeby mikro- i małych przedsiębiorców, którzy z uwagi na niski poziom obrotów, słabe wyniki finansowe czy brak zabezpieczeń nie są chętnie finansowani przez banki komercyjne i klasycznych faktorów. Monevia udostępnia gotówkę zamrożoną w formie faktur z odroczonymi terminami płatności – nawet do 90 dni. W tym celu udostępnia swoim klientom Platformę Monevia.

FLEETCOR TECHNOLOGIES, INC z siedzibą w Atlancie (USA) to wiodący globalny dostawca kart paliwowych i rozwiązań płatniczych dla klientów biznesowych. Firma działa w 53 krajach w tym na 14 rynkach w Europie. Na rynku polskim funkcjonuje jako spółka FLEETCOR Poland i jest autoryzowanym dostawcą kart paliwowych Shell Card oraz LOTOS Biznes.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!