Pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

23 czerwca 2020, 15:08

Na początku czerwca br. w Nadarzynie, w siedzibie Scania Polska, odbyło się przekazanie trzech pojazdów komunalnych przeznaczonych do zbiórki odpadów dla Grupy ENERIS. Było to zarazem wydanie pierwszych pojazdów marki Scania w DBK Rental.

Pojazdy zostały zbudowane na podwoziu Scania P320 B 6×2*4NA z zabudową OLYMPUS 20W z zasypem OmniTrade przygotowanym fabrycznie do montażu anten RFiD i systemu dynamicznego ważenia pojemników. Zabudowy wykonała firma Terbeg Matec. Pojazdy zostały dostarczone w ofercie wynajmu długoterminowego DBK Rental.

– Samochody Scania to specjalistyczne pojazdy, które cechują się wysoką jakością, bardzo dobrą konstrukcją, trwałością oraz wygodą użytkowania, m.in. dzięki automatycznej skrzyni biegów. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybór właśnie tej marki. – mówi Robert Kołodziejski, Dyrektor Logistyki i Eksploatacji w ENERIS.

– To rozwiązanie daje firmom szereg korzyści, ale w obecnych, niezwykle dynamicznych czasach, szczególnie ważna jest wysoka elastyczność oraz możliwość rozwijania floty bez konieczności mrożenia wysokiego kapitału na start. W ramach kontraktu firma otrzymuje nie tylko pojazd, ale również kompleksową usługę obsługi pojazdu zawierającą w sobie finansowanie przedmiotu kontraktu, serwis, ubezpieczenia, opłaty drogowe, opony, czy – w razie potrzeby – pojazdy zastępcze. Dzięki temu klient płaci tylko jedną opłatę miesięczną… i jedzie – reszta jest po naszej stronie. – tłumaczy Lech Żakiewicz, Dyrektor ds. wynajmu pojazdów specjalnych w DBK Rental.

– W branży gospodarki komunalnej wynajem sprzętu i pojazdów jest obecnie dość powszechny, ponieważ wiele firm odbierających odpady podpisuje z samorządami kontrakty krótkoterminowe, np. na rok lub dwa. W naszym przypadku taka forma wykorzystania specjalistycznych samochodów była ekonomicznie uzasadniona. Cena wynajmu i jakość samochodów miała przy tej transakcji kluczowe znaczenie. Postawiliśmy na DBK Rental, ponieważ zaproponował bardzo dobrą ofertę wynajmu specjalistycznych samochodów z korzystnymi warunkami cenowymi. – dodaje Robert Kołodziejski.

Nowe pojazdy we flocie ENERIS trafią do Wrocławia oraz Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie będą wykorzystywane do odbioru i transportu odpadów komunalnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!