Dynamiczny wzrost sprzedaży Wielton AGRO w pierwszym półroczu 2020 r.

20 lipca 2020, 14:01

W pierwszym półroczu bieżącego roku Wielton AGRO był trzecim największym producentem przyczep rolniczych na polskim rynku. Według raportu Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, wieluńska Spółka zarejestrowała w Polsce 283 szt. nowych pojazdów dla branży rolniczej (wzrost o 33 proc. rdr). Dzięki temu, należący do Grupy Wielton, producent uzyskał 8,7 proc. udziału w rynku. Ponadto jeden z produktów Wielton AGRO zwyciężył w konkursie Srebrny Medal 2020, którego organizatorem był Związek Rolniczy Republiki Czeskiej.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, na podstawie danych z CEPIK, podaje, że w okresie styczeń-czerwiec bieżącego roku cały polski rynek odnotował prawie 36 proc. wzrost rdr. do 3253 szt. (860 szt. więcej niż przed rokiem). Pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem branża producentów pojazdów dla rolnictwa nadal rozwija się niezwykle dynamicznie. Czerwiec był już trzecim kolejnym miesiącem 2020 r. kiedy polski rynek notuje lepszy wynik niż w miesiącu poprzednim.

W tych warunkach, należąca do Grupy Wielton, spółka Wielton AGRO zarejestrowała w pierwszym półroczu bieżącego roku 283 szt. nowych przyczep rolniczych, co stanowi 33 proc. wzrost. Przełożyło się to na trzecią pozycję wśród producentów z 8,7 proc. udziałem rynkowym. Na uwagę zasługuje również fakt, że przyczepy w zakresie ładowności od 12 t. do pow. 17 t oferowane przez Wielton Agro tj., były wiceliderem w swojej kategorii ze sprzedażą 187 szt. i ponad 22 proc. udziałem w rynku w tej kategorii produktów.

– Pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią, zachowaliśmy trzecią pozycję wśród producentów na polskim rynku. Jednak konkurencja skutecznie wykorzystała nasz przestój, zwiększając dynamikę wzrostu sprzedaży. Jestem przekonany, że gdyby nie przerwa w produkcji mielibyśmy szansę wypracować rekordową sprzedaż. Wielton Agro posiada duży potencjał rozwoju. Od kilku kwartałów utrzymujemy wzrostową tendencję sprzedaży w tym segmencie. – powiedział Dariusz Porzuczek, dyrektor Wielton AGRO.

Dodatkowo, przyczepa Wielton AGRO została nagrodzona w konkursie Srebrny Medal 2020 organizowanym przez Związek Rolniczy Republiki Czeskiej. Zwycięstwo Wielton Agro przyznano za wysokiej jakości produkty do przewozu bel – przyczepy PRS-3S/S18 z hydraulicznym zabezpieczeniem bocznym. Produkt charakteryzuje się 13-tonową ładownością oraz trwałą konstrukcją ramy ze stali o podwyższonej wytrzymałości. W konkursie doceniono rozwiązanie Wieltonu w postaci blokad hydraulicznych do zabezpieczenia bel okrągłych lub kostek słomy w czasie transportu. Ten rodzaj zabezpieczenia eliminuje potrzebę dodatkowego korzystania z pasów mocujących, gwarantując przede wszystkim bezpieczny, ale także łatwy i szybki załadunek oraz rozładunek. Nagroda została odebrana 30 czerwca 2020 r. przez przedstawicieli dealera Wielton AGRO na rynek czeski i słowacki.

– Bardzo się cieszymy z otrzymanej nagrody i wyróżnienia naszego produktu. Doceniamy, że czeski związek nagrodził właśnie nas. Rynek naszego południowego sąsiada jest dla nas niezwykle ważny i stanowi ponad 10 proc. naszej sprzedaży. Jeśli chodzi o sam produkt, to przyczepa przeznaczona jest głównie do przewozu bel słomy, z unikalnym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo, łatwość i szybkość obsługi oraz spełniająca europejską normę EN 1264 dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. – Dariusz Porzuczek, dyrektor Wielton AGRO.

Wielton wszedł na rynek przyczep rolniczych 11 lat temu. Dziś w ofercie Wielton AGRO znajdziemy 25 typów przyczep rolniczych, w tym m.in. przyczepy skorupowe, dwuosiowe, tandemy oraz przyczepy do przewozu bel.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!