Flota Alegre Logistic powiększy się o 10 ciągników Volvo

20 października 2020, 10:35

W nadchodzących miesiącach Volvo Trucks przekaże firmie Alegre Logistic 10 ciągników siodłowych Volvo FH, 4×2, 500 HP. Pierwsze dwa pojazdy zostały niedawno odebrane w Oddziale Volvo Trucks Polska w Będzieszynie.

Alegre Logistic zajmuje się głównie transportem międzynarodowym, ale ciężarówki tej firmy jeżdżą też po naszym kraju. Alegre to także spedycja, a od kilku lat również i logistyka przesyłek.

Nasza flota liczy 50 samochodów 24 tonowych. Posiadamy również mniejsze auta, które obsługują ładunki ekspresowe. Współpracujemy dodatkowo z całą rzeszą mniejszych podwykonawców, którzy uzupełniają naszą flotę. Zatrudniamy około 80 osób i ciągle się rozwijamy – dodaje Jarosław Buła.

W następnych miesiącach Volvo Trucks przekaże Alegre 10 ciągników Volvo FH. 15 października firma Alegre odebrała dwa pierwsze pojazdy i z tej okazji w pomorskiej siedzibie Volvo Trucks odbyła się specjalna uroczystość. Pojazdy zostały przygotowane na wydanie przy udziale Autoryzowanego Serwisu Volvo Trucks Józef Skrzypa, z którym klient ściśle współpracuje w ramach obsługi posprzedażnej.

Bardzo się cieszymy się, że Pan Jarosław Buła wraca do nas po dwóch latach przerwy. Jest to dla nas klient bardzo wyjątkowy, od wielu lat aktywny Ambasador marki Volvo Trucks. Jest z naszą marką od blisko 20 lat i w tym czasie zakupił od nas blisko 50 pojazdów – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Wybrane przez firmę Alegre Volvo FH to ciągniki dwuosiowe o mocy 500 koni mechanicznych, wyposażone w 13 litrowe silniki Euro Step D. Będą wykorzystywane pod naczepy o tonażu 40 ton. Właśnie te silniki – w porównaniu do swoich poprzedników – zużywają około trzech procent paliwa mniej. W skali dużej firmy transportowej takie kilka procent to znaczna oszczędność. Są również wyposażone w aktywne tempomaty i system rozpoznający topografię terenu dopasowujący prędkość do ukształtowania drogi. Volvo FH jest od wielu lat naszym flagowym produktem. Charakterystyczny układ świateł można rozpoznać już z dużej odległości. Śmiało możemy powiedzie, że jest to nasza ikona. Taki nasz król szos – przekonuje dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!