Iveco wsparło Domy Pomocy Społecznej w czasie pandemii

5 listopada 2020, 12:17

12 500 masek ochronnych, 150 paczek rękawic nitrylowych, 250 litrów płynu antybakteryjnego oraz 300 przyłbic trafiło do 5 Domów Pomocy Społecznej, które Iveco Poland czynnie wsparło w czasie pandemii.

Koronawirus szczególnie groźny jest dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, dlatego niezwykle ważna jest pomoc kierowana do Domów Pomocy Społecznej. Wsparcia potrzebują zarówno podopieczni, jak i sami opiekunowie oraz cały personel. Spółka IVECO Poland zakupiła i przekazała w sumie 12 500 maseczek, 150 paczek rękawic nitrylowych, 250 litrów płynu antybakteryjnego oraz 300 przyłbic.

Środki ochrony osobistej mają na celu zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i ich podopiecznym, a co za tym idzie – usprawnić całodobowe funkcjonowanie Domów Pomocy Społecznej w czasie pandemii. Materiały zostały przekazane do pięciu placówek: Dom Pomocy Społecznej w Limanowej, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, Dom Pomocy Społecznej w Podobowicach, Dom Pomocy Społecznej w Kietrzu, Dom Pomocy Społecznej „Dom z Sercem” w Komorowie. Przedstawiciele tych placówek przekazali IVECO Poland kilka miłych słów, którymi dzielimy się poniżej.

Bardzo cieszymy się, bo wsparcie otrzymają osoby, które znakomicie wykonują swoje obowiązki i ich podopieczni. W naszym domu mieszka obecnie 60 przewlekle chorych kobiet i mężczyzn. Pracaw rzeczywistości naznaczonej koronawirusem wymaga często nadludzkich sił. To wspaniałe podziękowanie za ich ogromny wysiłek – mówi Małgorzata Szafrańska, Dyrektor DPS w Limanowej.

Jestem ogromnie wdzięczna, bo wsparcie to przede wszystkim pozwala nam pomóc drugiemu człowiekowi. A dbanie o osoby słabsze to nasz moralny obowiązek – mówi Siostra Violetta Majewska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu.

Nasz dom przeznaczony jest dla 80 osób niepełnosprawnych fizycznie, w tym niewidomych i niedowidzących. Dom Pomocy Społecznej próbuje zastąpić dom rodzinny, dlatego tak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Dzięki Wam będziemy mogli walczyć o to bezpieczeństwo, nawet w tak trudnym czasie – mówi Monika Małecka, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach.

Ta placówka to prawdziwy dom dla podopiecznych, oni tu spędzają czas, radują się, śmieją i płaczą. Cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo im oraz osobom, które się nimi opiekują – mówi Paweł Radomski, Prezes Zarządu Fundacji Dom z Sercem w Komorowie.

Teraz mamy możliwość zadbać o bezpieczeństwo nasze i tych 50 dziewczynek i kobiet z niepełnosprawnościami, którym się opiekujemy – mówi Siostra Józefa Wydra, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu.

Pomoc, jaką oferują obecnie Polskie i zagraniczne firmy oraz prywatni darczyńcy, wspiera pracowników i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, szpitali i inne potrzebujące placówki w skutecznej ochronie przed zakażeniem w dobie pandemii.

Domy Pomocy Społecznej w całej Polsce znajdują się teraz w wyjątkowej sytuacji, walcząc o zdrowie opiekunów i podopiecznych. Codziennie słyszymy i czytamy, że brakuje wielu środków, dlatego w IVECO Poland podjęliśmy decyzję, by również z naszej strony wesprzeć działanie tych placówek i zaopatrzyć je w środki ochrony osobistej. Uważamy, że każdy nawet najmniejszy gest dobrej woli, przyczyni się do tego, że razem przezwyciężymy te trudne chwile, a opiekunom i podopiecznym placówek zapewni ochronę w tym wyjątkowo trudnym czasie – powiedział Tomasz Wykrota, Marketing Manager IVECO Poland.

Domy Pomocy Społecznej, które świadczą usługi całodobowo stają przed wyjątkowym wyzwaniem. Mam nadzieję, że ta chociaż niewielka cegiełka wsparcia IVECO Poland uczyni tę walkę choć trochę bezpieczniejszą – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!