Szerokości Podcast – pierwszy podcast dla branży transportowej

25 listopada 2020, 10:23

Jak wynika z badań, już ponad połowa Polaków w wieku 19-49 zna podcasty, a ponad 20% słucha ich regularnie. W 2020 roku na platformie Spotify nasi rodacy wysłuchali już o ponad 300% więcej godzin podcastów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Nic dziwnego – to forma, która umożliwia pogłębienie wiedzy czy zdobycie nowych kompetencji podczas wykonywania innych czynności – uprawiania sportu, domowych aktywności, spacerów, czy jazdy samochodem. Jest więc to rozwiązanie także dla branży transportowej, w tym kierowców zawodowych, którzy w drodze spędzają wiele godzin. Właśnie z myślą o nich, a także przedsiębiorcach prowadzących firmy transportowe, Grupa DBK uruchomiła własną audycję – Szerokości Podcast.

– Od prawie 25 lat dostarczamy polskim przedsiębiorcom wszystko to, czego potrzebują, aby dynamicznie rozwijać firmy transportowe – zarówno pojazdy użytkowe, jak i pełną obsługę flot – od finansowania, przez ubezpieczenia, aż po rozwiązania serwisowe i telematyczne. Pomyśleliśmy zatem, że prócz usług i narzędzi możemy przedsiębiorcom dostarczać również wiedzę, która pomoże im w lepszym, łatwiejszym i jeszcze bardziej efektywnym prowadzeniu biznesu. Śledząc aktualne trendy wpadliśmy na pomysł, że doskonale sprawdzi się tu podcast, czyli swego rodzaju medium towarzyszące przedsiębiorcom w codziennej pracy i pozazawodowych aktywnościach. – tłumaczy Beata Dębska, Dyrektor Marketingu w Grupie DBK.

Ciekawostką jest fakt, że to audycja, którą można zarówno słuchać, jak i oglądać. Wszystkie odcinki są bowiem kręcone również w formie materiałów wideo dostępnych następnie na kanale YouTube Grupy DBK.

– Mamy świadomość, że niektórzy lubią słuchać, ale jest spora grupa słuchaczy, którzy jednak wolą widzieć bohaterów rozmowy. Właśnie dlatego nasz program jest dostępny zarówno w formie materiałów wideo, jak i podcastów audio – aby każdy mógł wybrać dla siebie idealną formę i platformę – dodaje Beata Dębska.

Dotychczas ukazało się pięć odcinków Szerokości Podcast poświęconych m.in.: tematyce najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych w sektorze naczep, wyzwaniom związanym z właściwym wyborem pojazdu użytkowego ze szczególnym uwzględnieniem jego tonażu, problemom firm z sektora komunalnego oraz trickom stosowanym przez producentów i dostawców części zamiennych. Najbliższe odcinki poświęcone będą tematyce pojazdów używanych, wynajmu, ale nie zabraknie również podsumowań tego trudnego dla wszystkich roku. Do każdego odcinka zapraszany jest inny gość związany z transportem będący ekspertem w swojej tematyce. Prowadzącym Szerokości Podcast jest Filip Bednarkiewicz – znany dziennikarz transportowy. Wszystkie odcinki Szerokości Podcast dostępne są zarówno na wspomnianym wcześniej kanale YouTube Grupy DBK, ale również na platformach Spotify oraz Soundcloud, a także na stronie szerokosci.com. Za realizację podcastów odpowiada agencja PressToRead.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!