Nissens przejmuje część firmy AVA Cooling

26 listopada 2020, 11:38

Przed nami duża fuzja na rynku specjalistów w zakresie motoryzacyjnych układów chłodzenia. Duńska firma Nissens poinformowała o planach przejęcia części spółki AVA Cooling, której dotychczasowym właścicielem była firma Enterex International Limited Group.

Przejęcie będzie obejmować spółki należące do AVA działające na terenie Krajów Beneluksu, Europy Środkowo-Wschodniej, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Rozpoczęto również rozmowy dotyczące przejęcia spółek AVA Cooling na terenie Francji, natomiast nie ma planów przejęcia spółki AVA na terenie Włoch.

Przejęcie ma stanowić istotny element serii strategicznych przedsięwzięć mających na celu umocnienie pozycji firmy Nissens na rynku wtórnym samochodowych części zamiennych w kategoriach produktów do układów chłodzenia silnika (EC), klimatyzacji (AC) oraz wydajności i emisji silnika (EE).

Klavs T. Pedersen, Executive Vice President w Nissens Automotive, wyjaśnia:

– Niezwykle cieszymy się z przedstawianych właśnie Państwu planów dotyczących przejęcia, cieszymy się również na możliwość współpracy z obecnymi pracownikami oraz klientami AVA Cooling. Zamierzamy aktywnie i oddzielnie utrzymywać na rynku obydwa brandy, jak również rozwijać każdą z marek, tj. markę AVA oraz Nissens. AVA Cooling dostarcza rozwiązania wysoce odpowiadające rosnącemu zapotrzebowaniu na niezawodne i konkurencyjne produkty z zakresu systemów EC oraz AC, zwłaszcza dla starszych pojazdów. Natomiast Nissens oferuje wszechstronną gamę produktów premium z kategorii EC, AC oraz EE, odpowiadając głównie na takie potrzeby rynku jak atrakcyjny czas wprowadzania produktów na rynek, pełne pokrycie ofertą parku samochodowego oraz nowe technologie. Łącząc siły z AVA Cooling kontynuujemy umacnianie naszej palety rozwiązań dla wiodących dystrybutorów na rynku samochodowych części zamiennych aftermarket na całym świecie.

Jeśli chodzi o kontynuację współpracy z klientami AVA Cooling, Klavs T. Pedersen wyraźnie podkreśla:

– Z natychmiastowym skutkiem AVA oraz Nissens rozpoczną działania w procesie starannej i płynnej integracji platform biznesowych obu marek. Realizując działania w tym zakresie kładziemy szczególny nacisk by zapewnić, że klienci AVA Cooling nie będą doświadczać najmniejszego wpływu lub zakłóceń na ich bieżącą, codzienną współpracę z lokalnymi oddziałami AVA.

Planowane przejęcie oczekuje obecnie formalizacji ostatecznego zakończenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

GOŚĆ, 25 listopada 2020, 12:57 0 0

pokazali pazur

Odpowiedz

qwer, 26 listopada 2020, 8:16 0 -1

Kompletnie niezrozumialy ruch, przejmują trupa z praktycznie zerowym udzialem w rynku i długami od przeinwestowania. Oferta AVA to bardziej konkurencja do prywatnych brendów dystrybutorów i praktycznie zerowa obecnosc w grupach zakupowych. Powodzenia.

Odpowiedz

V..., 1 grudnia 2020, 12:57 1 0

Czyżby konkurencja? Widac ze cie zabolal ten ruch...

Odpowiedz

Wódz, 26 listopada 2020, 11:17 0 0

szacunek, dobrzy są, brawo

Odpowiedz

Tommy, 26 listopada 2020, 11:19 0 0

Jedni zaciskają pasa a inni mają tyle kasy że kupują konkurentów

Odpowiedz