Autobus MZA na aukcji WOŚP

18 stycznia 2021, 10:25

Z okazji zbliżającego się 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe przeznaczyły na licytację autobus Solaris U18. Pojazd już można licytować na portalu Allegro, a jego cena w tym momencie wynosi 10 tys. zł.

To już tradycja, że Miejskie Zakłady Autobusowe angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do dzisiaj wszyscy pamiętamy wielki, ułożony z autobusów napis „SIEMA”, który powstał w jednej z warszawskich zajezdni autobusowych w ubiegłym roku. Tym razem MZA na aukcję WOŚP przeznaczyły jeden ze swoich autobusów, Solaris U18 z 2005 roku.

– Jest to najprawdziwszy, w 100% sprawny autobus, który jeszcze do niedawna jeździł po ulicach Warszawy. Ostatni raz pasażerów przewoził 14 grudnia w zeszłym roku. Jest dopuszczony do ruchu. – tłumaczy Adam Stawicki, rzecznik prasowy MZA. – Teraz pojazd szuka nowego właściciela. Mamy nadzieję, że go znajdzie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do licytowania. Cały dochód z aukcji zasili oczywiście konto WOŚP.

Autobus można licytować do 14 lutego na portalu Allegro: licytacja autobusu MZA dla WOŚP. Jego cena w tym momencie wynosi 10 tys. zł.

W tym roku wyjątkowo, z powodu koronawirusa, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia. Zgodnie z hasłem  „Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii  i diagnostyki głowy” , zebrane środki, także te ze sprzedaży autobusu od MZA, zostaną przekazane na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!