Dziesięciotysięczny DAF wyjechał z fabryki

9 lutego 2021, 11:02

W Dadu, na Tajwanie, z linii montażowej zjechał dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF. Stało się to trzy lata po wyprodukowaniu pięciotysięcznego pojazdu. DAF, której udział rynkowy w segmencie pojazdów o masie powyżej 12 ton wynosi prawie 37%, jest liderem na tej wyspie wśród producentów pojazdów ciężarowych spoza Azji.

Od 2005 roku DAF Trucks wysyła co tydzień podzespoły do popularnych serii LF i CF z zakładów w Eindhoven i Leyland na Tajwan, gdzie we współpracy z firmą Formosa Plastics Group na linii produkcyjnej, która niedawno została poddana całkowitej modernizacji, montowanych jest obecnie od pięciu do sześciu pojazdów ciężarowych DAF dziennie. Wszystkie te pojazdy są wyposażane w niezawodne i wydajne silniki PACCAR Euro 6.

Każdy pojazd ciężarowy DAF zmontowany na Tajwanie charakteryzuje się taką samą jakością wykonania jak pojazdy zjeżdżające z linii produkcyjnych w Holandii czy Wielkiej Brytanii. Dziesięciotysięcznym egzemplarzem pojazdu marki DAF wyprodukowanym na Tajwanie okazał się model ciągnika siodłowego CF 480, który będzie wykorzystywany na tamtejszym rynku do transportu żwiru i cementu – stwierdził Jan van Keulen, dyrektor ds. sprzedaży odpowiadający za globalne rynki w firmie DAF.

Zhi-Yong Qiu, dyrektor generalny firmy Yong Yuan Transport Corporation, złożył zamówienie na ten dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF zmontowany na Tajwanie.

Teraz, wraz z wprowadzeniem najnowszych modeli pojazdów ciężarowych DAF Euro 6, podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej. Ponadto te doskonałe pojazdy są oferowane wraz z najwyższej jakości obsługą serwisową i świetnie funkcjonującym procesem zaopatrzenia w części, realizowanymi poprzez rozbudowaną sieć oficjalnych dealerów i punktów serwisowych DAF dostępnych na terenie całego kraju – wyjaśnia Seiko Chen, prezes Formosa Plastics Transportation Corporation i starszy wiceprezes Formosa Plastics Group.

W ścisłej kooperacji montujemy fantastyczne pojazdy ciężarowe, które są cenione na rynku ze względu na ich osiągi i jakość wykonania. Chciałbym bardzo podziękować za zaangażowanie i profesjonalizm, które zespół Formosa Plastics Group wykazuje podczas montażu najwyższej klasy pojazdów z serii LF i CF – mówi Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!