Osiem autokarów Volvo dla niemieckiej Policji

22 lutego 2021, 14:26

Firma Volvo Buses dostarczyła Policji Federalnej Niemiec osiem nowych autokarów Volvo 9700. Dostawa ta stanowi realizację części umowy ramowej zawartej w 2018 roku, która obejmuje dostawę 27 pojazdów.

Autokary Volvo 9700 są wykorzystywane przez Policję Federalną do przewozu personelu. Jednym z ich głównych zadań jest przewóz policjantów wraz z potrzebnym im wyposażeniem na miejsca misji na terenie całego kraju. Są to różne wydarzenia jak np. oficjalne wizyty państwowe, podczas których wymagana jest ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

Jesteśmy dumni z tego, że złożyliśmy najlepszą ofertę do biura zamówień Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i tym samym wygraliśmy przetarg. Dzięki Volvo 9700 możemy dostarczyć Policji Federalnej zaprojektowany zgodnie z jej potrzebami autokar, który w pełni i pod każdym względem spełnia wysokie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, przestrzeni do przechowywania oraz komfortowej podróży na miejsce działań operacyjnych – mówi Gerd Schneider, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Niemczech.

Autokary stanowią także miejsce przygotowań i spotkań oraz służą jako pomieszczenie do montażu sprzętu w danej lokalizacji. Gwarantuje to wysoki stopień mobilności i elastyczności. Duża pojemność autokarów pozwala Policji Federalnej na transport wszelkiego niezbędnego wyposażenia i sprzętu. Nowe autokary wykorzystywane są nie tylko w misjach, ale również, jako środek transportu dla załogi pomiędzy siedzibami Policji Federalnej na terenie Niemiec oraz podczas wizyt w sąsiednich instytucjach państwowych w Europie.

Na wyposażeniu autokaru jest m.in. oddzielna kamera cofania ułatwiająca manewrowanie w ciasnej przestrzeni, a także efektywny system antykolizyjny ze zintegrowanym asystentem skrętu od Mobileye, który maksymalizuje ochronę najbardziej zagrożonych uczestników dróg, czyli rowerzystów i pieszych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!