DRABPOL dystrybutorem rozwiązań telematycznych Geotab

2 marca 2021, 11:12

Pod koniec ubiegłego roku, firma DRABPOL nawiązała ścisłą współpracę z kanadyjską firmą Geotab – światowym specjalistą w zakresie obsługi urządzeń w systemie IoT.

Geotab zwiększa bezpieczeństwo, łącząc samochody użytkowe z internetem i zapewniając analityczne narzędzia, które pomagają klientom lepiej zarządzać ich flotą. Otwarta platforma i portal zakupowy umożliwiają zarówno małym, jak i dużym firmom automatyzację operacji poprzez integrację danych pojazdu z innymi zasobami danych.

Dzięki współpracy z firmą Geotab, Drabpol oferuje na rynku polskim internetowe oprogramowanie do zarządzania flotą pod nazwą MyGeotab. Przetwarza ono dane odebrane z pojazdu w informacje użyteczne dla firm. Dzięki temu zarządzający flotą mają szeroki dostęp do informacji na temat eksploatacji pojazdów – m.in. wiedzą , jaki wpływ na zużycie paliwa mają nawyki związane z jazdą, pora dnia, marka i model pojazdu. Wspomniane oprogramowanie umożliwia monitorowanie i zarządzanie flotą pojazdów, jak również śledzenie pracy kierowcy i ocenę wydajności ich pracy.

Urządzenie znajdujące się w pojeździe umożliwia wymianę danych telemetrycznych dzięki połączeniu przez OBD II, co ułatwia jego montaż. Geotab umożliwia zdalną i dynamiczną aktualizację danych i konfigurację łącznie z indywidualną parametryzacją wybranych pojazdów. Nowy partner Drabpol-u jest pierwszą firmą telematyczną, która uzyskała walidację FIPS 140-2 dla modułu kryptograficznego w urządzeniu śledzącym pojazdy Geotab GO, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo danych i prywatność klientów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!