Legal-Telematics łączy siły z giełdą Connect-Trans

3 marca 2021, 8:25

Z początkiem lutego 2021 r., użytkownicy korzystający z rozwiązań dostawcy Legal Telematics mogą monitorować i obserwować swoje ładunki transportowe udostępnione na platformie Connect-Trans. Integracja tych firm to pierwszy z etapów zapowiadanej przez partnerów współpracy.

W jaki sposób telematyka zmienia współczesny transport?

W podstawowym rozumieniu, telematykę ogranicza się do punktu na mapie pochodzącego z odczytu GPS. To właśnie ta niepozorna kropka określa położenie pojazdów i ładunków oraz pozwala na śledzenie transportu w czasie rzeczywistym. Systemy dostarczane przez firmę Legal-Telematics wykraczają jednak poza standardowe rozumienie telematyki.
Funkcje oferowane przez dostawcę zapewniają dostęp do nowej, rozbudowanej wiedzy
o stanie floty. Platforma pozwala kontrolować zużycie paliwa, uzyskiwać informacje o osiąganych prędkościach czy też określać trasy przejazdu. Oferuje również płynną komunikację z kierowcą.

Położenie pojazdów na mapie jest widoczne w czasie rzeczywistym właśnie dzięki telematyce.

Connect-Trans oraz Legal-Telematics to firmy, które wzajemnie się uzupełniają. Łączy je tożsamy cel – chęć unowocześnienia krajowego transportu. Zmiany te wprowadzane są w postaci rozwiązań pozwalających na zarządzanie wszystkimi procesami w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych. Na czym dokładnie polega integracja
Connect-Trans oraz Legal-Telematics? W ramach połączenia sił pomiędzy podmiotami, użytkownicy w Legal-Telematics mogą monitorować swoje ładunki udostępnione na platformie Connect-Trans. Wszystko odbywa się bez konieczności opuszczania aplikacji, czy też przeładowywania danych.

Tak wygląda integracja z poziomu panelu Legal Telematics.

Kolejny etap, nad którym prace zostały już rozpoczęte, to udostępnienie danych z Legal-Telematics bezpośrednio na platformę Connect-Trans. W ten sposób korzystający z platformy załadowcy zyskają informacje o lokalizacji wszystkich przewoźników, którzy wcześniej wyrazili zgodę na dostęp do swojego położenia.

Już od 1 lutego 2021 r. każda z osób, która posiada konto w Legal-Telematics, może obserwować nie tylko położenie swoich pojazdów, ale również wszystkie ładunki na Connect-Trans.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!