Profesjonaliści wybierają wycieraczki Boscha – poznaj Wycieraczki Bosch dla pojazdów użytkowych w tym nową N77.

14 lutego 2022, 23:58

Linia Bosch Aerotwin i Twin truck to kompletna oferta wycieraczek do pojazdów użytkowych.

Dobra widoczność jest niezbędna w pracy kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu. Tysiące kilometrów tras przemierzanych w różnych strefach klimatycznych i warunkach pogodowych to prawdziwy poligon do testowania części samochodowych. Właśnie wtedy najbardziej docenia się doskonałe oczyszczanie szyby, bezszelestną pracę i zwiększoną żywotność piór wycieraczek. W tak zmiennych i trudnych warunkach jak deszcz, śnieg, lód czy kurz lub inne zanieczyszczenia wycieraczki Boscha doskonale spełniają swoje zadanie. Różnorodność oferty Boscha spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, jakimi są kierowcy ciężarówek.

Wycieraczki, które oferuje Bosch do samochodów użytkowych to linie Aerotwin oraz Twin truck.

Nowość wycieraczka Bosch  do Mercedes Actros – N77

Producenci pojazdów osobowych zdążyli już przyzwyczaić swoich klientów do tego że podczas zakupu nowych wycieraczek należy zwrócić uwagę na to w jaki sposób są mocowania wycieraczki w danym aucie.

W pojazdach ciężarowych do tej pory było jeszcze prosto, wszystkie wycieraczki były mocowane na uniwersalny zatrzep tzw. hak. Zatem przy zakupie wycieraczek do ciężarówki wystarczyło wiedzieć jakiej długości są pióra wycieraczek oraz czy dysza spryskiwacza jest montowana na piórze czy nie.

Natomiast obecnie Mercedes w dostępnym od kilku lat nowym Actrosie MP5 zaczął stosować wycieraczki ze specjalnym mocowaniem, używanym tylko w pojazdach ciężarowych tej marki, zmiana ta spowodowała że właściciele takich pojazdów muszą kupować specjalne dedykowane wycieraczki.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, Bosch wprowadził do oferty wycieraczkę N77 o nr zamówieniowym 3 397 015 453.Wycieraczka ta pasuje do oryginalnego zaczepu Mercedesa, jak również jest wyposażona w dysze spryskiwacza, tak jak wycieraczka OE. Zapytaj o wycieraczkę N77 dystrybutora części zamiennych Bosch.

Wycieraczki Twin – jakość premium w klasycznym wydaniu

Linia Twin to wycieraczki szkieletowe, przegubowe przeznaczone do montażu na hak. Dostępne są w długościach od 400 do 1000 mm. Szkielety tych wycieraczek są wykonane w całości z lakierowanego i cynkowanego metalu, co gwarantuje solidne wykonanie, odporność na korozję i długą żywotność. Pióra wycieraczek wykonane są z dwóch rodzajów gumy pokrytych powłoką grafitową, co zapewnia wysoką jakość oczyszczania szyby i cichą pracę.

Klasyczne wycieraczki szkieletowe są nadal bardzo popularne na wyposażeniu fabrycznym. W ofercie Boscha do samochodów ciężarowych na uwagę zasługuję wycieraczka N76 (nr zamówieniowy 3.397.015.372). Jest to wycieraczka szkieletowa o długości 70 cm ze spryskiwaczem zamontowanym na szkielecie, przeznaczenie jest do użytku w  ciężarówkach Scania typu R.

Aerotwin z polimerową powłoką PPP

Linia Aerotwin to wycieraczki płaskie, dostępne w długościach od 450 do 800 mm. Wycieraczki te wyróżnia skuteczne oczyszczanie szyb dzięki równomiernemu rozłożeniu docisku pióra. Szyna stabilizująca Evodium która wykonana jest ze stali odpornej na korozję  zapewnia właściwe rozłożenie siły docisku dopasowane do ramienia, np. typu haka w pojazdach użytkowych. Do produkcji piór wycieraczek Aerotwin Bosch stosuje wysokiej jakości syntetyczną gumę EPDM, która zapewnia dłuższą żywotność wycieraczki (nawet o 25%) i doskonałe oczyszczanie bez smug, brudu i innych pozostałości na szybie.

Natomiast innowacyjna polimerowa powłoka PPP – Power Protection Plus, czyli trwała warstwa ochronna na gumie zmniejsza tarcie i zapewnia cichą pracę bez pisków i przeskakiwania w szerokim zakresie temperatur. Wycieraczki Boscha wyposażone są w system adapterów pasujący zarówno do małego (9×4), jak i dużego haka (12×4).

Aby ułatwić dobór na każdym opakowaniu wycieraczek Boscha znajduje się informacja o zastosowaniach oraz prosta instrukcja montażu. Wysoka jakość wycieraczek to dobra widoczność bez konieczności częstej wymiany oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

Dobierz swoje wycieraczki na: wycieraczkibosch.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Piotrek, 6 czerwca 2023, 19:50 0 0

Też kiedyś kupowałem bosha i w sumie nie miałem zastrzeżeń. Ale kiedyś nie było akurat ich na stanie i kupiłem oximo. Są równie dobre, a jednak trochę tańsze

Odpowiedz