Kolejny dealer Ford Trucks Polska

1 kwietnia 2021, 9:35

Z końcem marca sieć dealerska i serwisowa Ford Trucks powiększyła się o kolejny punkt na mapie Polski. Do grona partnerów dołączyła firma DSS Polska Sp. z o.o. z Sieradza.

Podpisanie umowy i oficjalne dołączenie DSS Polska Sp. z o. o. do sieci dealerskiej miało miejsce 25 marca w siedzibie importerskiej Ford Trucks Polska w Cząstkowie Polskim. Firma została tym samym ósmym punktem dealerskim w naszym kraju. Każdy z nich ma również kompetencje serwisowe, dodatkowym punktem serwisowym będzie ponadto przyjęty w struktury sieci w pierwszym półroczu 2021 roku PUH Automax z Trzylatkowa Małego pod Grójcem.

– PUH Automax to nasz wieloletni partner świadczący usługi w wysokim standardzie, dodatkowo znajdujący się w dobrej z naszego punktu widzenia lokalizacji, na południe od Warszawy. W przypadku klientów, którzy zakupili pojazdy w naszym biurze w Cząstkowie Polskim, ale nie jeżdżą w tym kierunku, będzie to ułatwienie i szybszy dostęp do usług serwisowych. – powiedział Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck oraz Dyrektor Handlowy Inter Cars

Otwierając nowe punkty dealerskie i serwisowe Ford Trucks Polska, łączy nowych partnerów w strukturach sieci Q-Service Truck. Sieć skupia obecnie blisko 80 serwisów w całym kraju.

– Na współpracę z Fordem zdecydowałem się bardzo szybko. To nowa marka na rynku, a więc również szansa na rozwój dla jej potencjalnych partnerów. Sieć tak naprawdę dopiero się buduje, szuka swojej tożsamości i miejsca na rynku, a ponieważ ma przed sobą możliwości, postanowiłem do niej dołączyć. Dysponuję odpowiednim zapleczem, firma znajduje się w dogodnej lokalizacji, a więc szybko udało nam się znaleźć nić porozumienia z partnerami z Ford Trucks. – oznajmił Tomasz Mądel, Prezes Zarządu DSS Polska Sp. z o. o.

Sieradzki oddział firmy zlokalizowany jest w Monicach, w bliskim sąsiedztwie trasy S8. DSS Polska Sp. z o. o. dysponuje ponadto oddziałem w Krakowie, a główną sferą działalności całej firmy są usługi transportowe, realizowane zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Przedsiębiorstwo posiada ponadto serwis pojazdów ciężarowych, dlatego w sieci Ford Trucks z powodzeniem będzie mogło realizować również usługi serwisowe.

– Specjalizujemy się w naprawach pojazdów ciężarowych i nadal chcemy rozwijać się na tym polu, a współpraca z Fordem na pewno nam to ułatwi – dodał Tomasz Mądel, Prezes Zarządu DSS Polska Sp. z o. o.

Firma DSS Polska Sp. z o. o. przed dołączeniem w struktury Ford Trucks Polska zakupiła dwa flagowe modele producenta, pojazdy F-MAX, aby we własnym zakresie zweryfikować możliwości samochodów i w codziennej eksploatacji sprawdzić ich parametry.

Obecnie sieć dealerska Ford Truck składa się z ośmiu punktów. Każdy z nich tworzy również sieć serwisową, którą dodatkowo niebawem uzupełni PUH Automax. Jeszcze w tym roku firma planuje jej powiększenie o trzy lub cztery oddziały dealerskie oraz kilka serwisowych.

– Poza regionem Wielkopolski, chcemy również rozwinąć ścianę wschodnią, a więc Lublin, Rzeszów i Białystok. W bliskim sąsiedztwie tych miast planujemy otwarcie punktów dealerskich. O tym jak szybko uda nam się zrealizować tę koncepcję w dużym stopniu zadecyduje jednak sytuacja związana z COVID-19. Pandemia nie sprzyja takim ruchom, robimy jednak wszystko, aby na mapie we wschodnich rejonach Polskich jak najszybciej pojawiły się nasze punkty. – powiedział Rybarczyk – Bez względu na okoliczności dodatkowo będziemy również starali się rozwijać sieć serwisową. Planując w całej Polsce około 11 punktów dealerskich, musimy mieć w zanadrzu dodatkowo kilka punktów serwisowych, aby również pod tym względem zadbać o odpowiednie pokrycie rynku. W 2021 roku planujemy otwarcie około pięciu takich punktów. Obecnie nie ma potrzeby, aby było ich więcej, ponieważ naszych pojazdów nie jeździ jeszcze w Polsce zbyt wiele. Wydaje się, że na dziś zakładana przez nas liczba punktów dealerskich i serwisowych byłaby optymalnym rozwiązaniem, zbyt duże ich otwarcie mijałaby się z celem i potrzebami rynku.

Sieć dealerska Ford Trucks Polska:

  • Q-Service Truck Sp. z o. o., Cząstków Polski
  • Moobilo Sp. z .o.o., Rusocin
  • Marcotrans Sp. z o. o., Stargard
  • Turbańscy Service Sp. z o.o., Pogorzela
  • CS Błach, Małuszów
  • Autofiko Sp. z o. o., Jaworzno
  • Bogumił Porębski, Głogoczów
  • DSS Polska Sp. z o. o., Monice

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!