Intertransport nowym dealerem Ford Truck Polska

20 maja 2021, 10:58

Ford Trucks Polska nie zwalnia tempa i w drugim kwartale 2021 roku podpisał już trzecią umowę z nowym dealerem, który dołączył do sieci. Tym razem została nim firma Intertransport z Radzynia Podlaskiego.

Podpisanie umowy dealerskiej nastąpiło 6 maja 2021 roku w siedzibie importerskiej Ford Trucks w Cząstkowie Polskim. Intertransport został tym samym dziewiątym punktem dealerskim w naszym kraju, sieć uzupełnia ponadto jeden punkt serwisowy. Tylko w bieżącym kwartale organizacja rozbudowana została o dwie nowe lokalizacje – przypomnijmy, że w kwietniu dołączyły do niej DSS Polska z Monic koło Sieradza oraz PUH Automax z Trzylatkowa Dużego spod Grójca.

– Od początku powstania naszego przedsiębiorstwa zajmowaliśmy się transportem międzynarodowym. Kilka lat później poszerzyliśmy działalność o serwis pojazdów ciężarowych i właściwie w tych dwóch obszarach działamy do dziś. Ponieważ chcemy rozwijać się jeszcze bardziej, umowa dealerska z Ford Truck była kolejnym  krokiem na tej drodze. – skomentował Michał Jastrzębski, współwłaściciel  Intertransportu

Intertransport to firma z ponad 30-letnią tradycją. Obecnie składa się z pięciu filarów. To firma zajmująca się transportem międzynarodowym, posiadająca warsztat naprawiający ciężarówki, autobusy, samochody dostawcze, ciągniki rolnicze oraz auta osobowe, myjnię, stację kontroli pojazdów oraz sklep z częściami samochodowymi. Od maja działalność ta poszerzona została o punkt dealerski Ford Truck Polska.

– Cieszymy się z przyjęcia do rodziny Ford Trucks Polska kolejnego partnera. Co szczególnie ważne, dołączył do nas członek sieci Q-Service Truck ze ściany wschodniej, z zagłębia transportowego jakim są okolice Lublina czy Radzynia Podlaskiego. To nasz sprawdzony partner, mający dodatkowo wiele kontaktów w regionie i w branży, w której działa, a także w przemyśle wydobywczym, poprzez ścisłą współpracę z firmą Państwa Nurzyńskich, wspólnikami Intertransport. Mamy już dziesięć punktów, więc rozwijamy się zgodnie z planem i to jest dla nas najważniejsze. W kolejnych krokach skupiamy się na lokalizacjach w pobliżu Rzeszowa, Białegostoku i Poznania, to miejsca, w których chcielibyśmy jeszcze w tym roku zaznaczyć swoją obecność. – powiedział Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck i Dyrektor Handlowy Inter Cars.

Rozmowy o dołączeniu Intertransportu do sieci Ford Trucks Polska rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku podczas spotkania sieciowego Q-Service Truck w Łochowie. Szybko nawiązano nić porozumienia, konkretne decyzje sparaliżowała jednak pandemia koronawirusa, która zahamowała wiele podobnych rozmów. Temat wrócił jednak w roku 2021, a ponowne spotkanie zakończyło się wstępnymi ustaleniami. Finalizacją tych rozmów było oficjalne podpisanie umowy o współpracy, które miało miejsce 6 maja.

– Ponieważ w naszej branży potrzebujemy ciągników siodłowych, wierzymy, że Ford F-MAX na stałe zagości w naszej flocie. Jesteśmy przekonani, że również inne firmy z naszego regionu zdecydują się na zakup flagowego ciągnika Ford Trucks. F-MAX’a mieliśmy przyjemność testować w ubiegłym roku, badaliśmy jego osiągi w porównaniu z konkurencją i jeśli chodzi o komfort jazdy czy spalanie w niczym nie odbiega on od ich innych marek. W tym roku sami chcemy zakupić do swojej floty dwa Fordy F-MAX, w przyszłym roku kolejne dwa lub cztery. W ramach wspomnianej współpracy z firmą Państwa Nurzyńskich będziemy chcieli również sprawdzić pojazdy budowlane pod zabudowę, w pierwszej kolejności wywrotki, a następnie gruszki. – dodał Michał Jastrzębski

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!