Phillips Europe przeszkolił Profesjonalnych Kierowców

24 maja 2021, 11:17

Firma Phillips Europe, producent złącz do pojazdów, jest jednym z nowych partnerów akcji Profesjonalni Kierowcy. W ramach tej współpracy w miniony czwartek, przy fabryce firmy odbyło się szkolenie z technik poprawnego sprzęgania.

Wydarzenie odbyło się na terenie Phillips Europe w Chechle Pierwszym k. Łodzi, a instruktaż przeprowadzili specjaliści Volvo Trucks Polska.

– Jesteśmy dumni, że jako partner tego przedsięwzięcia, możemy przyczyniać się do poprawy jakości kształcenia kierowców pojazdów ciężarowych – mówi Julita Mazurkiewicz, Członek Zarządu Phillips Europe. To szkolenie wpisuje się w naszą strategię działania na gruncie społecznej odpowiedzialności biznesu. Produkujemy elementy, łączące ciągniki z naczepami. Zależy nam na poprawie dostępu do wiedzy i treningu, edukacji w zakresie prawidłowego stosowania komponentów do pojazdów użytkowych, a co za tym idzie, na zwiększeniu bezpieczeństwa transportu. „Profesjonalni Kierowcy” to projekt na gruncie działań CSR, który realnie wspiera kształcenie kierowców i wyposaża ich w nowe umiejętności, ale równocześnie przyczyni się do wzrostu wiedzy na temat produktów  marki Phillips na polskim rynku.

Program akcji „Profesjonalni kierowcy” obejmuje serię bezpłatnych warsztatów teoretycznych prowadzonych przez ekspertów z różnych sektorów powiązanych z transportem (producentami ciężarówkę, naczep, opon itd.) oraz szkoleń praktycznych z bezpiecznego prowadzenia samochodu ciężarowego.

Głównym placem manewrowym dla uczestników szkolenia był teren firmy Phillips w Chechle Pierwszym niedaleko Łodzi. Po ukończeniu akcji uczestnicy otrzymali certyfikat „Profesjonalny kierowca”, potwierdzający ich przygotowanie do wykonywania zawodu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!