Scania Growth Capital inwestuje w czujniki dla pojazdów autonomicznych

1 czerwca 2021, 11:49

Korporacyjny fundusz venture capital Scania podejmie inwestycję w wysokości 7,5 mln euro w firmę Scantinel w celu sfinansowania dalszego rozwoju jej specjalistycznej technologii LiDAR (Light Detection and Ranging).

Scantinel Photonics GmbH to czołowy start-up w dziedzinie technologii LiDAR (Light Detection and Ranging, metoda pomiaru odległości poprzez oświetlanie laserem), będący częścią portfela niemieckiej ZEISS Ventures. Firma opracowuje i produkuje czujniki FMCW (Frequency Modulated Continuous Wave, technologia fali ciągłej z modulacją częstotliwości) dla systemów LiDAR nowej generacji, które są niezbędne do przejścia na wyższy poziom automatyzacji. Czujniki dokonują pomiaru odległości i prędkości do obiektów w zakresie powyżej 300 metrów przy wysokim poziomie integracji i skanowaniu półprzewodnikowym.

– Parametry i bezpieczeństwo przyszłych pojazdów autonomicznych opierają się na technologii czujników FMCW LiDAR. Scantinel jest liderem technologicznym w swojej dziedzinie. Bardzo nas cieszy możliwość bezpośredniego obserwowania rozwoju tej technologii – podkreśla Christian Zeuchner, partner w firmie zarządzającej Scania Growth Capital.

Dofinansowanie umożliwi firmie Scantinel dalsze doskonalenie technologii FMCW LiDAR, jak również jej komercyjne wdrażanie w ścisłej współpracy z klientami i partnerami technologicznymi.

– Widzimy duże korzyści z posiadania inwestora w postaci funduszu venture capital. Cieszymy się z nawiązania relacji ze Scania Growth Capital oraz ze wsparcia na naszej drodze ciągłego rozwoju – dodaje Andy Zott, dyrektor ds. technicznych i współzałożyciel Scantinel.

Scania Growth Capital

Scania Growth Capital to korporacyjny fundusz venture capital, który inwestuje w rozwijające się podmioty o strategicznym znaczeniu dla Scania oraz ekosystemu jej klientów i partnerów. Fundusz jest zarządzany przez zewnętrzną firmę, której zespół dysponuje doświadczeniem zarówno w inwestowaniu, jak i w przemyśle motoryzacyjnym.

Scania Growth Capital umożliwia dotarcie do segmentu wzajemnie uzupełniających się spółek. W ten sposób Scania zyskuje możliwość czerpania z wczesnych działań rozwojowych i innowacji, które są istotne dla branży, ale nie są związane z jej podstawową działalnością. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie scaniagrowthcapital.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!