Szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy na półmetku

24 czerwca 2021, 11:23

Z początkiem kwietnia wystartowała VI edycja akcji „Profesjonalni kierowcy”. Do tej pory odbyły się już trzy szkolenia teoretyczne oraz jedno praktyczne. Liczba uczestników potwierdza zapotrzebowanie na doskonalenie umiejętności jazdy. Szkolenia są bezpłatne, a zapisy nadal trwają.

„Profesjonalni Kierowcy” to akcja społeczna w branży TSL, która powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska. Tegoroczną edycję akcji wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia i Shell Polska.

Udział w szkoleniach mogą wziąć osoby z prawem jazdy kategorii C+E, które aktualnie nie pracują w zawodzie. Cykl szkoleń zakończony jest przekazaniem certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy”, który potwierdza przygotowanie do zawodu.

Pierwsze szkolenia teoretyczne obejmowały zakres jazdy bezpiecznej i defensywnej, jazdy ekonomicznej oraz przygotowania pojazdu do załadunku, rozładunku, rozplandeczania i mocowania ładunku.

Szkolenie praktyczne, które miało miejsce w siedzibie Partnera akcji, Phillips Poland, składało się z jazdy po drogach publicznych, zachowanie na drodze, jazdy  ekonomicznej i bezpiecznej. Odbyły się także manewry na placu zakładowym, w tym prawidłowe i efektywne manewrowanie, a także prawidłowy dojazd do rampy.

Najbliższe szkolenia teoretyczne odbędą się 12 lipca oraz 13 września i będą obejmować zakres paliw alternatywnych LNG, elektrycznych oraz nowości i pojazdu VERA. Zapisy już ruszyły i dostępne są na stronie profesjonalni-kierowcy.pl. Wkrótce otwarte zostaną także zapisy na kolejne szkolenie praktyczne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!