Apollo Tyres wprowadza oponę nowej generacji do przyczep i naczep

24 czerwca 2021, 15:55

Apollo Tyres Europe wprowadziła na rynek oponę nowej generacji do przyczep i naczep ciężarowych: EnduRace RT2. Nowy model regionalnej opony do przyczep i naczep zapewnia osiągi w każdych warunkach pogodowych, zmniejszony opór toczenia oraz zwiększoną wytrzymałość.

Nowa, produkowana w Europie opona Apollo EnduRace RT2, następca modelu EnduRace RT, została stworzona z myślą o zastosowaniach regionalnych i przeznaczona jest do transportu średnio- i dalekodystansowego. Wprawdzie nowy model został zoptymalizowany pod kątem niezrównanej przyczepności na mokrej nawierzchni i w warunkach zimowych, ale charakteryzuje się również dobrymi osiągami całorocznymi. Zapewnia także wysoką przyczepność na śniegu, o której świadczy symbol „alpejski” (płatek śniegu na tle góry o trzech szczytach). Przyczepność ogólna lepsza o 15% w porównaniu z poprzednią generacją.

Opona EnduRace RT 2 charakteryzuje się również zwiększoną wytrzymałością oraz zmniejszonym oporem toczenia, co jest po części zasługą ulepszonej mieszanki bieżnika, która minimalizuje ścieranie i wytwarzanie ciepła. Zoptymalizowana osnowa o wysokiej wytrzymałości zapewnia również zwiększone możliwości w zakresie bieżnikowania, co jest istotnym wymaganiem dla wielu właścicieli flot samochodowych.

Zwiększona powierzchnia styku przekłada się na równomierne zużycie wzoru bieżnika, a przez to równomierny rozkład ciśnienia, co w jeszcze większym stopniu poprawia parametry trwałości i oporu toczenia. Wzmocniona osłona przyczynia się do poprawy trwałości oraz do zwiększenia odporności na rozdarcia.

– Jest to niezwykle konkurencyjny segment europejskiego rynku opon do samochodów ciężarowych. Włożyliśmy wiele sił i specjalistycznej wiedzy w działania badawczo-rozwojowe, aby nowy model EnduRace RT2 sprostał potrzebom najbardziej wymagających użytkowników -wyjaśnia John Nikhil Joy, dyrektor ds. klastra opon do pojazdów ciężarowych i autokarów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres.

Apollo 315/80 R22.5 EnduRace RD2 – nowa opona na oś napędzaną przeznaczona do transportu regionalnego

Oferta opon Apollo została wzbogacona również o nowy model Apollo 315/80 R22.5 EnduRace RD2 do samochodów ciężarowych. Nowa opona do transportu regionalnego wyposażona została w żłobienie bieżnika, stworzone z zastosowaniem technologii ukrytych rowków „HGTech” z wielokrawędziowymi blokami w części skrajnej, co zapewnia przyczepność na śniegu i optymalne osiągi na śliskich nawierzchniach.

Opona oznaczona jest symbolem „alpejskim” — płatkiem śniegu na tle góry o trzech szczytach. Zwiększona trwałość bieżnika i przyczepność tej opony na oś napędzaną stworzonej z myślą o transporcie regionalnym zapewnią optymalne osiągi i trakcję.

– Wiemy, w jak wielkim stopniu opony mogą wpływać na koszty operacyjne flot. Opracowując oponę EnduRace RD2, oprócz istotnych usprawnień zwiększających przyczepność i trakcję w każdych warunkach, skupiliśmy się również na wytrzymałości i oporze toczenia oraz, naturalnie, niezwykle istotnej kwestii ekonomicznej. Modele EnduRace RT 2 i RD2 zapewniają niezrównane osiągi i najlepszy stosunek jakości do ceny w swojej klasie na rynku europejskim – dodaje John Nikhil Joy.

W ostatnim czasie firma Apollo Tyres wprowadziła gamę opon do samochodów ciężarowych na rynek pojazdów użytkowych w Ameryce Północnej. Opony te produkowane są w zakładach w Europie oraz Indiach. Wprowadzenie opon Apollo do samochodów ciężarowych w USA i Kanadzie miało miejsce po wprowadzeniu na tamtejsze rynki kompleksowej gamy opon do pojazdów osobowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!