Warsztaty chętnie korzystają z Bio Service

5 lipca 2021, 23:17

Serwisy samochodowe i motocyklowe – m.in. w związku z restrykcyjnym prawem – potrzebują fachowej pomocy przy utylizacji zużytych akcesoriów (np. akumulatory), jak i płynów (głównie olejów). Dlatego warsztaty chętnie współpracują z Inter Cars w ramach usługi Bio Service. Potwierdzają to najnowsze dane. Jakie dokładnie?

W wyniku swojej działalności warsztaty samochodowe i motocyklowe generują sporą liczbę odpadów wymagających utylizacji, takich jak zużyte akumulatory i oleje. Co więcej, ich utylizacja jest regulowana ustawowo i właściciele serwisów pod groźbą wysokich kar administracyjnych muszą dostosowywać się do wszystkich obowiązujących przepisów.

Dla wielu warsztatów to spory problem w działalności. Dlatego Inter Cars wspiera serwisy samochodowe i motocyklowe w wykonywaniu ich obowiązków ustawowych.

W ramach programu Bio Service warsztaty mogą liczyć na kompleksowy odbiór odpadów pochodzących z ich działalności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Po otrzymaniu z serwisów zużytych części, płynów, opon, czy akumulatorów, są one przekazywane do profesjonalnej utylizacji, albo do recyklingu.

Nie można też zapominać, że Bio Service to również program lojalnościowy dla warsztatów. Należy pamiętać, że Inter Cars częściowo refinansuje koszty utylizacji na podstawie zakupów w firmie. Kolejnym przykładem korzyści dla warsztatów mogą być zużyte akumulatory czy tarcze hamulcowe. Jeżeli właściciele warsztatów zdecydują się na ich przekazanie w ramach Bio Service to otrzymują przelew na konto.

Bio Service w liczbach

O tym, że usługa Bio Service jest niezwykle ważna dla serwisów samochodowych i motocyklowych najlepiej świadczą liczby. Bio Service ma podpisanych ponad 3,2 tys. umów na odbiór odpadów z klientami, z czego aż 520 z nich zostało podpisanych w 2020 r. W bieżącym roku spodziewane są kolejne znaczne przyrosty warsztatów dołączających do tej usługi.

W samym 2020 r. w ramach Bio Service odebrano 1 835 166 kg odpadów, tj. zużyte oleje, akumulatory, płyny, filtry, opakowania, czy szkło.

Z kolei zużytych opon odebrano:

  • Motocyklowych – 1,8 tys. sztuk;
  • Osobowe – 379,9 tys. szt.;
  • Ciężarowe – 13 tys. szt.

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie daje Bio Service? Sprawdź dedykowaną stronę!

Tworzymy, wspieramy, dostarczamy

Działania z zakresu Bio Service idealnie wpisują się także w najnowszą kampanię Inter Cars pt. „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy”, ponieważ:

  • tworzymy kompleksowe usługi dla utylizacji i recyklingu zużytych materiałów,
  • wspieramy warsztaty samochodowe i motocyklowe w zarządzaniu odpadami,
  • dostarczamy wiedzę, jak zgodnie z prawem zarządzać odpadami z warsztatów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!