Kobieta mechanik w serwisie pojazdów ciężarowych

1 lipca 2021, 11:11

Aleksandra pięć lat temu rozpoczęła ścieżkę swojej kariery zawodowej jako Technik Pojazdów Samochodowych. Od niedawna pracuje w jednym ze śląskich serwisów Grupy Wanicki.

− Zawsze interesowały mnie auta. A pracując na etacie w miejscu, w którym nie czułam, że się zawodowo spełniam, zaczęłam zastanawiać się nad tym, co mogłabym robić w życiu i tym sposobem podjęłam decyzję o przystąpieniu do kwalifikacyjnych kursów zawodowych w trybie zaocznym, co w międzyczasie przyniosło zmianę pracy – mówi Aleksandra, mechanik w jednym z serwisów Grupy Wanicki. – Po zdobyciu kilkuletniego doświadczenia, poszukując kolejnych wyzwań, postanowiłam rozpocząć pracę przy samochodach ciężarowych. Moje pierwsze wrażenia są takie, że wbrew pozorom nie ma aż tak wielkich różnic. Auta mają trochę większe śruby, do których po prostu trzeba wziąć dłuższe ramię i większy młotek i działać.

Pierwsze dni pracy Aleksandry od razu pokazały, że nie tylko dorównuje umiejętnościami swoim kolegom z warsztatu, ale nawet w pewnych dziedzinach jest od nich lepsza.

− W naszej firmie zawsze przestrzegaliśmy zasad równouprawnienia i byliśmy otwarci na wszelkie nowe rozwiązania, jednak gdy mój ojciec 30 lat temu rozpoczynał działalność w branży, zapewne nie pomyślałby, że w jednym z naszych serwisów jako mechanik będzie pracować kobieta. Ale trzy dekady to ogrom czasu, w którym wiele się zmieniło i cieszymy się, że możemy brać udział w trendach kształtujących obecną rzeczywistość – mówi Michał Wanicki, współwłaściciel spółek z Grupy Wanicki, specjalizujących się w sprzedaży ciągników i autobusów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Trzeci, 18 lipca 2021, 21:13 0 0

Nie pracowałaś wcześniej u Kempki?

Odpowiedz