Polska Grupa INELO wyposaży europejski transport drogowy w nowe oprogramowanie

27 lipca 2021, 20:22

Tachoscan Web to kolejny krok w ekspansji Grupy Inelo na rynki zagraniczne. Do tej pory w portfolio produktów bielskiej firmy znajdowały się rozwiązania do wykrywania manipulacji, jak Tachoscan Control. Korzystają z niego 42 inspekcje drogowe i służby kontrolne w 23 krajach Europy. Tachoscan Web dedykowany jest zagranicznym firmom transportowym. Innowacją w przypadku tego rozwiązania jest funkcjonowanie w systemie SaaS.

– Proponowany przez nas system webowy jest dostępny online, a korzystanie z niego nie wymaga użycia specjalnych urządzeń. Dzięki temu jest znacznie łatwiejszy do użytkowania przez klientów – podkreśla Piotr Żółty, ekspert Grupy INELO. – Premiera nowego oprogramowania w pierwszych trzech państwach, Holandii, Hiszpanii i Rumunii, odbędzie się 1 września 2021 roku, ale już teraz dostępna jest wersja Beta.

Tachoscan Control jest przeznaczony dla służb kontrolnych, policji i inspekcji drogowych, które sprawdzają czas pracy zawodowych kierowców. Oprogramowanie działające zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi pozwala np. na szybkie wykrywanie ponad 20 rodzajów manipulacji. Korzystają z niego 42 inspekcje w 23 krajach.

Tachoscan Web w każdym miejscu

Dedykowany na rynki zagraniczne Tachoscan Web to podobne rozwiązanie do programu Tachoscan Control, tyle że dla firm transportowych. Dzięki rozwiązaniu przewoźnik będzie miał szybki dostęp do archiwalnych i aktualnych danych zarówno z karty kierowcy, jak i z tachografu. Pozwoli sprawdzić, czy dochodziło do naruszeń czasu pracy przez truckera, a także dostarczy informacji, czy firma jest narażona na kary w przypadku kontroli służb drogowych. Naruszenia wyświetlane są w czytelnej formie dla kierowcy i osoby zarządzającej z możliwością weryfikacji na wykresach dobowych, tygodniowych i miesięcznych.

– Pod względem funkcjonalności „silnik” i mechanizm analizy w Tachoscan Web jest dokładnie taki sam, jak w naszych produktach dedykowanych służbom kontrolnym. Algorytm jest stale aktualizowany, gdy pojawią się nowe przepisy lub wytyczne, dzięki czemu klienci korzystający z systemu mogą mieć pewność, że wykazane naruszenia są zgodne z wytycznymi europejskich inspekcji drogowych, a to zmniejsza do minimum ryzyko otrzymania kary – zapewnia Piotr Żółty. – Dużą zaletą tego oprogramowania jest to, że w odróżnieniu od zwykłych programów instalowanych na komputerze, system SaaS działa natychmiast, w każdym miejscu na ziemi, co jest bardzo ważne dla naszych klientów.

Pakiet mobilności zaimplementowany

Jako że Tachoscan Web jest skierowany do firm transportowych, jego funkcjonalność jest dostosowana właśnie do ich potrzeb. W przypadku przewoźników kluczowa jest kwestia terminów odczytów kart kierowców i tachografów, a także pełny obraz naruszeń czasu pracy przez kierowców. Ważna dla właścicieli firm transportowych jest też możliwość analizy czasu pracy pod kątem naliczania wynagrodzeń, a także zarządzania kierowcami i samochodami.

– Jesteśmy w czołówce firm, które wprowadziły pełną analizę zasad wynikających z pakietu mobilności. Jest to również zaimplementowane w wersji webowej systemu – zaznacza Piotr Żółty. – Analiza naruszeń czasu pracy kierowców w przypadku Tachoscan Control i Tachoscan Web jest taka sama, ale potrzeby klientów są zupełnie inne. Z tego wynikają też inne sposoby wizualizacji i prezentowania danych.

– Tachoscan Web to pierwsza wersja oprogramowania dla zagranicznych firm transportowych. Koncepcyjne prace nad produktem zaczęliśmy dokładnie rok teamu. Po tym czasie mamy gotowe MVP (Minimum Viable Product) oraz platformę sprzedażową Inelo Connect. Oferuje ona podstawowe funkcje, które w przyszłości będą rozwijane. Uruchomienie wersji Beta ma na celu zebranie informacji zwrotnych od firm, które jako pierwsze będą pracować na naszym systemie. To pozwoli zaplanować dalsze prace rozwojowe. Będziemy chcieli dowiedzieć się, które funkcje są najistotniejsze i najbardziej potrzebne dla przewoźników, bo dzięki temu dostosujemy produkt do potrzeb klienta. Wierzymy, że Tachoscan Web powtórzy sukces rynkowy naszego rozwiązania kierowanego do polskich klientów, a jednocześnie stanie się platformą do wejścia na rynki europejskie kolejnych rozwiązań w ramach naszej oferty produktowej – dodaje Magdalena Magnuszewska, Prezes Grupy INELO.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://inelo.com/tachoscanweb/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!