Klocki hamulcowe Textar przyjazne dla środowiska

28 lipca 2021, 14:54

Textar opracował klocki hamulcowe, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Dzięki wykorzystanej technologii wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie kosztów, jednocześnie zapewniając taką samą skuteczność hamowania.

Potrzeby właścicieli oraz użytkowników pojazdów użytkowych ciągle rosną. Stosowane w nich klocki i okładziny hamulcowe muszą być cichsze, skuteczniejsze, umożliwiać bardziej komfortowe hamowanie, a co najważniejsze – spełniać surowe normy środowiskowe. W celu obniżenia wagi oraz ograniczenia emisji CO2, Textar opracował lekką płytkę nośną do klocków hamulcowych. Zmiany te w żaden sposób nie wpływają negatywnie na skuteczność hamowania, jednocześnie mogą przyczynić się do obniżenia wagi pojazdu i zmniejszenia zużycia paliwa.

 – Dzięki lżejszej konstrukcji, elementy układu hamulcowego oraz osi zawieszenia zużywają się w zdecydowanie mniejszym stopniu. W przypadku 6-osiowego zestawu ciągnika siodłowego z naczepą, zastosowanie tego typu klocków hamulcowych oznacza zmniejszenie masy nawet o 7,5 kg powiedział Willmut Röhling, Senior Manager Asortymentu do Samochodów Użytkowych TMD Friction, właściciela marki Textar.

Textar jest pierwszym producentem, który udostępnił opisywane rozwiązanie na niezależnym rynku części zamiennych do samochodów użytkowych. Niesie ono sporo zalet dla operatorów flot. Na stronie www Textar klienci mogą skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który obliczy potencjalne oszczędności w posiadanej flocie.

Kierunek przyszłości – mniej tworzyw sztucznych

Mając na uwadze zasady zrównoważonego rozwoju, marka modyfikuje opakowania tak, by stawały się one jak najbardziej ekologiczne. W tym celu zrezygnowano z plastikowych ochraniaczy powlekanych tarcz hamulcowych. Zastosowanie w zamian przyjaznej dla środowiska tektury falistej oznacza wyeliminowanie z użycia prawie 40 ton tworzyw sztucznych rocznie.

Textar skupia się na zwiększaniu bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, jednocześnie spełniając oczekiwania klientów związane z dbaniem o środowisko. Dzięki temu, pojazdy użytkowe są odpowiednio przygotowane do wyzwań na drodze i mogą podążać w kierunku „zielonej” przyszłości. Tym bardziej, że nawet stosunkowo niewielka część zamienna, jaką jest klocek hamulcowy, może odgrywać znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości całej planety

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!