Pierwszy nowy DAF XG w Polsce przekazany

17 sierpnia 2021, 21:56

Pod koniec lipca w Busku-Zdroju miało miejsce wydanie pierwszego nowego DAF-a XG. Trafił on do floty firmy REGESTA, będąc jednocześnie tysięcznym DAF-em we flocie tego przewoźnika.

Mimo iż seryjna produkcja nowej gamy pojazdów DAF ruszy dopiero w ostatnim kwartale 2021, grupa firm transportowych z Europy otrzymała możliwość zakupu wersji przedprodukcyjnej. Tego typu akcja od wielu lat realizowana jest przez DAF Truck NV przy okazji premiery kolejnej generacji ciężarówek z Eindhoven, natomiast po raz pierwszy w historii w wąskim gronie wybranych klientów znalazła się firma z Polski – REGESTA.

– To historyczne wydarzenie dla DAF Trucks Polska, firmy REGESTA, ale również polskiej branży transportowej. Polska firma to jedna z zaledwie kilku firm na świecie, która otrzymała zaproszenie do udziału w inicjatywie holenderskiej centrali DAF Trucks. – mówi Mariusz Piszczek, Dyrektor Zarządzający DAF Trucks Polska.

Przekazany pierwszy na polskim rynku DAF XG to 480-konna wersja z 13-litrowym silnikiem Paccar MX-13. Do dyspozycji kierowcy oddano wydłużoną o 49 cm kabinę o wysokości 204 cm oraz objętości wynoszącej 11,85 m³. Przygotowana dla firmy Regesta wersja, oprócz firmowych czerwonych barw, została wyposażona w pełny pakiet aerodynamiczny oraz pełny pakiet kamer. Seryjna produkcja DAF-a XF, XG oraz XG+ rozpocznie się w ostatnim kwartale 2021 roku. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery nowych modeli XF, XG oraz XG+ klienci z całej Europy złożyli ponad 1000 zamówień na te pojazdy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!