PROFLEET ASSIST + OD KNORR-BREMSE TRUCKSERVICES – godni zaufania asystenci dla profesjonalistów od profesjonalistów

23 sierpnia 2021, 23:39

Dywizja Knorr-Bremse Systemy Pojazdów Użytkowych oraz firma Mobileye, która należy do Intel to wiodący producenci w swoich branżach. Firma Mobileye to jeden z liderów rynkowych zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, która od ponad 20 lat z sukcesem rozwija komputerowe systemy wizyjne w zakresie bezpieczeństwa pojazdów.

Firma Knorr-Bremse posiada ponad 114 lat doświadczenia w zakresie produktów priorytetowych ze względu na bezpieczeństwo do pojazdów komercyjnych na pierwszy montaż oraz części zamiennych.

Firma Knorr-Bremse TruckServices we współpracy z Mobileye oferuje systemy wspomagania kierowcy ze zintegrowanym asystentem skrętu ProFleetAssist+. Strategiczne partnerstwo łączy sprawdzoną technologię Mobileye oraz eksperckie know-how firmy Knorr-Bremse w obszarze systemów dedykowanych do pojazdów komercyjnych, szerokiej sieci dystrybucyjnej oraz serwisowej. Ponadto współpraca pozwala na doposażenie pojazdów w najbardziej zawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego w dogodny sposób na terenie całej Europy, dzięki czemu drogi stają się bezpieczniejsze dla wszystkich użytkowników!

WSZYSTKIE FUNKCJE W SKRÓCIE

Forward Collision Warning (FCW) – Ostrzeżenie o kolizji czołowej
Funkcja ta ostrzega kierowcę przed kolizją z przodu ze zbliżającym się pojazdem, na autostradach, drogach ekspresowych, obszarach miejskich oraz poza miejskich.

Pedestrian Collision Warning (PCW) – Ostrzeżenie o kolizji z pieszym (rozpoznaje rowerzystów)
Funkcja ta ostrzega kierowcę o zbliżającej się kolizji z pieszym lub rowerzystą przed pojazdem.

Headway Monitoring and Warning (HMW) – Monitoring oraz ostrzeżenie względem pojazdu z przodu
Ta funkcja pomaga kierowcy zachować bezpieczną odległość (mierzoną w sekundach) od poprzedzającego pojazdu i wydaje ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne, jeśli odległość staje się zbyt mała.

Lane Departure Warning (LDW) – Ostrzeżenie utrzymania pasa ruchu
Ostrzega kierowcę sygnałami akustycznymi i wizualnymi w przypadku wykrycia zjazdu z pasa bez użycia kierunkowskazów (zakłada się, że jest to niezamierzony ruch).

Traffic Sign Recognition (TSR) – Rozpoznawanie znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości
Ta funkcja rozpoznaje znaki drogowe. Ponadto ostrzega kierowcę, jeśli pojazd przekroczy wykryte ograniczenie prędkości.

ZAWSZE WIDOCZNY MARTWY PUNKT.
Nasz nowoczesny system pomaga kierowcy bezpiecznie wykonać manewr skrętu, sygnalizując, czy w martwej strefie znajduje się jakiś obiekt. Dzięki temu kierowca może szybciej reagować, aby zminimalizować zagrożenie. Prosty interfejs użytkownika posiada proste symbole, aby uniknąć błędnej identyfikacji, co prowadzi do szybkiej i odpowiedniej reakcji kierowcy.

WYOSTRZA ZMYSŁY.
Kierowca otrzymuje oprócz sygnału dźwiękowego także ostrzeżenie wizualne z małych wyświetlaczy, które są umieszczone dyskretnie w kabinie kierowcy, aby nie odwracać jego uwagi od obserwacji ruchu występującego przed nim.

PRZEWIDUJĄCA JAZDA W POCIĄGU DROGOWYM.
Technologia ta zwiększa świadomość kierowcy w zakresie stylu jazdy i sposobów jego doskonalenia.

RATUJE ŻYCIE.
Poprawa bezpieczeństwa na drogach następuję dzięki najnowocześniejszym technologiom. Technologia ta zapobiega wypadkom. W porównaniu do innych systemów nasze wykrywanie pieszych/rowerzystów przez oprogramowanie wizyjne zmniejsza liczbę fałszywych ostrzeżeń.

DOSTĘPNOŚĆ SIECI INSTALACYJNEJ.
Dzięki sieci Alltrucks i Knorr-Bremse TruckServices Expert Network można znaleźć lokalny warsztat w dowolnym miejscu w Europie, który zainstaluje system w sposób szybki i prawidłowy.

Więcej informacji uzyskasz poprzez:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!