Układy kierownicze do samochodów ciężarowych

6 września 2021, 23:07

Bezpieczne kierowanie dużymi ciężarówkami z Bosch.

Wysoka jakość, szybka dostępność i najnowocześniejsza technologia: przekonujące argumenty przemawiają za układami kierowniczymi Bosch do ciężarówek.

Skoordynowane współdziałanie precyzyjnej mechaniki i dokładnie regulowanej hydrauliki: układy kierownicze Bosch do pojazdów dostawczych i użytkowych.

▶ Bezpieczeństwo dzięki doskonałej jakości produktów – zarówno jako oryginalne wyposażenie OEM oraz jako części zamienne

▶ Najnowocześniejsza oferta dla warsztatów dzięki innowacjom technicznym przejętym z produkcji seryjnej

▶ Globalna dostępność towarów w ponad 80 krajach

▶ Strategiczny partner na przyszłość: wsparcie techniczne i oferty szkoleń gwarantują bezpieczny montaż i uruchomienie układów kierowniczych w pojazdach ciężarowych

Bezpieczne kierowanie wieloma tonami

Kierowcy pojazdów użytkowych poruszają się po autostradach, drogach lokalnych oraz w miastach przez wiele godzin każdego dnia. Podczas tych podróży układ kierowniczy dostarcza informacji zwrotnych na temat stanu jezdni i reakcji pojazdu. Układy kierownicze Bosch do pojazdów użytkowych działają lekko, komfortowo i precyzyjnie. Jednak z drugiej strony zapewniają jak najwięcej informacji zwrotnych z drogi.

Układy kierownicze w pojazdach użytkowych zasadniczo obejmują przekładnię kierowniczą, kolumnę kierownicy, pompę wspomagania, zawory, zbiorniki oleju oraz specyficzny dla danego układu osprzęt. Ich działanie opiera się na hydraulicznie wspomaganym układzie kierowniczym. Jednak ze względu na duże obciążenia układu kierowniczego i naciski na osie konstrukcja układów zastosowana w pojazdach użytkowych różni się od spotykanej w samochodach osobowych.

W tabeli poniżej przedstawione zostały poszczególne układy kierownicze Bosch do pojazdów użytkowych:

RB-Servocom® Pompy wspomagania Elementy montażowe i akcesoria Układy kierownicze tylnej osi Przekładnie częściowo zblokowane
Solidne układy kierownicze do pojazdów użytkowych: szczególnie niezawodne przy dużych obciążeniach osi Pompy do wspomagania hydraulicznego w układach kierowniczych Przekładnia stożkowa, wał kierownicy, kolumna kierownicy, przegub kulowy, przegub Cardana, siłownik roboczy, wskaźnik przepływu, zawór ograniczający przepływ, zawór ograniczający ciśnienie, zbiornik oleju, akumulator hydrauliczny i ramię przekładni kierowniczej Tylne układy kierownicze do skręcania kół osi poprzedzającej lub nadążnej w ciężkich pojazdach użytkowych Bardzo wytrzymałe przekładnie kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym częściowo zblokowane do stosowania w dźwigach i pojazdach specjalnych

BOSCH TRUCK ESCAPE GAME – nowa gra online od Bosch

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań do samochodów ciężarowych Boscha w zabawny, interaktywny sposób? W takim razie Bosch Truck Escape Game jest dla Ciebie!

Jest to typowy escape room, w którym musisz samodzielnie odnaleźć w warsztacie potrzebne narzędzia i naprawić ciężarówkę. W grze zaprezentowane zostały liczne informacje o częściach samochodowych i urządzeniach diagnostycznych Boscha wspierających naprawę samochodów użytkowych, takich jak ciężarówki, autobusy, ciągniki czy maszyny rolnicze.

Podejmij wyzwanie i sprawdź swoją wiedzę już teraz! 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!