Przyszłość branży budowlanej to lokalizacja wszystkich maszyn i sprzętu na jednej platformie

13 września 2021, 9:46

ABAX, dostawca usług monitorowania pojazdów i sprzętu, wprowadza funkcjonalność, która umożliwia podłączenie ciężkiego sprzętu do sieci IoT (Internet of Things) bez konieczności stosowania oddzielnych urządzeń lokalizujących i niezależnie od producenta maszyny. Nowy ABAX Smart Connect łączy flotę wyposażoną w system telematyczny bezpośrednio ze zdalnym monitoringiem, bez konieczności stosowania oddzielnych urządzeń lokalizujących.

ABAX uruchamia dla swoich usług pozycjonowania funkcjonalność Smart Connect, wykorzystując telematykę fabryczną w pojazdach ciężarowych i maszynach budowlanych. Eliminuje to konieczność instalowania na takim sprzęcie osobnego urządzenia, a jednocześnie sprawia, że gromadzone przez niego informacje są widoczne dla właścicieli sprzętu.

Interfejsy umożliwiają przesyłanie danych pozycjonowania bezpośrednio do widoku kontrolnego w taki sam sposób, jak w przypadku oddzielnego urządzenia pozycjonującego. Rozwiązanie to umożliwia również łączenie pojazdów/maszyn wyposażonych w fabrycznie zainstalowany system telematyczny i oddzielne urządzenia pozycjonujące, ponieważ wszystkie dane dotyczące pozycjonowania można śledzić w jednym widoku, niezależnie od metody pozycjonowania.

Rozwiązanie to będzie szczególnie korzystne dla firm z szeroko pojętej branży budowlanej, posiadających wiele koparek lub innego ciężkiego sprzętu, branży rolniczej jak również dla np. wypożyczalni sprzętu. Monitorowanie zasobów za pomocą jednego rozwiązania to nie tylko oszczędność czasu, ale także kosztów serwisu i systemu.

– Monitorowanie różnych zasobów firmy w czasie rzeczywistym zmniejsza liczbę godzin pracy na postoju i godzin jazdy, a tym samym również koszty serwisu i ogólnie eksploatacji. Oszczędność kosztów jest jeszcze większa, gdy cała flota i wszystkie maszyny mogą być monitorowane za pomocą jednego systemu, niezależnie od marki danego zasobu – mówi Dariusz Gończ, Commercial Director ABAX Poland.

Więcej informacji: https://www.abax.com/pl/smart-connect

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!