ZF/WABCO na targach Automechanika

15 września 2021, 9:57

Nowe produkty, takie jak modułowe czujniki ABS firmy WABCO czy ZF Bus Connect zostały zaprezentowane na targach Automechanika we Frankfurcie oraz online.

ZF Bus Connect

Nowym produktem opracowanym z myślą o rynku aftermarketowym nowej generacji jest ZF Bus Connect. Jest to narzędzie do zarządzania flotą, które umożliwia operatorom transportu publicznego lub prywatnych autobusów zwiększenie i poprawę wydajności ich flot.

  • Monitorowanie kierowcy, wykrywanie niebezpiecznych sytuacji na drodze i geofencing zapobiegają wypadkom i pomagają chronić przed kradzieżą.
  • Ocena danych w czasie rzeczywistym każdego pojazdu pozwala zoptymalizować plany jazdy i trasy oraz zmniejszyć zużycie paliwa.
  • Wczesne wykrywanie uszkodzeń lub zużycia materiałów eksploatacyjnych oraz „bezprzewodowa” diagnostyka i naprawa w celu skrócenia przestojów.

System ZF Bus Connect można również zastosować w autobusach hybrydowych i elektrycznych oraz flotach mieszanych. Użytkownik może sprawdzić każdy aspekt pojazdu, w tym podgląd lokalizacji pojazdu na żywo, obserwować bieżące zużycie paliwa, stan naładowania akumulatora lub stan konserwacji części pojazdu, ciśnienie w oponach, zużycie hamulców i inne komunikaty systemowe.

Modułowe czujniki ABS firmy WABCO

Najnowszy produkt firmy WABCO rozwiązuje problem, kiedy pojazdy przyjeżdżają do warsztatu z uszkodzonym czujnikiem ABS i należy zamówić konkretną wersję tej części, której dealer może nie mieć w asortymencie. Z myślą o niezależnych warsztatach opracowano koncepcję modułowego czujnika ABS, który eliminuje ten problem. Składa się on z krótkiego czujnika ABS ze standardowym złączem KEA, które jest przymocowane do koła, przedłużacza o różnych długościach oraz szeregu adapterów, które obejmują główne elektroniczne jednostki sterujące (ECU) dostępne na rynku. Wystarczy zainstalować moduł
w pojeździe, a w razie awarii trzeba będzie wymienić jedynie wadliwy element. Przyspieszy to proces naprawy i skróci przestoje.

Czujnik modułowy ABS WABCO

W zależności od trzech parametrów (typ czujnika, długość i złącze) kilka produktów może zastąpić setki wariantów. Połączenie dwóch istniejących czujników ABS, dziesięciu przedłużaczy i ośmiu adapterów może zastąpić ponad 400 elementów wyposażenia producenta.

Firma planuje wprowadzenie dodatkowych wariantów adapterów, które umożliwią zastąpienie jeszcze większej liczby elementów. Narzędzie do doboru czujnika prędkości koła ułatwiające warsztatom wybór odpowiedniej kombinacji, nawet bez posiadania materiałów odniesienia, będzie dostępne pod koniec roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!