90-letni kierowca ciężarówki przeszedł na emeryturę. Przejechał 14 milionów kilometrów!

20 września 2021, 12:22

Niezwykły bohater tej historii mieszka w Kanadzie, gdzie pracował jako kierowca ciężarówki przez ponad 66 lat. W tym czasie, jak sam szacuje, pokonał ok. 14 mln kilometrów i mimo zaawansowanego już wieku, niechętnie rozstaje się z zawodem.

O niezwykłym dokonaniu Petera Klassena opowiedziała firma Premium Transportation, w której 90-latek pracował przez ostatnich 20 lat. W tym czasie regularnie pokonywał dystanse ponad 200 tys. km rocznie.

Peter Klassen to przykład kierowcy z prawdziwą pasją do zawodu. Nigdy nie odmawiał wykonywania nawet trudnych przejazdów. Jak sam mówi, praca kierowcy była jego marzeniem od młodych lat – chciał podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi. W końcu zdecydował się przejść na emeryturę, choć nie była to decyzja łatwa. Jak sam twierdzi, nadal czuje się młodo – przynajmniej jak 65-latek!

Jak potwierdzają przedstawiciele firmy Premium Transportation, Peter Klassen był prawdziwym wzorem dla młodych kierowców. Zawsze bardzo profesjonalnie podchodził do swoich obowiązków. Nawet wykonując ostatni transport przed przejściem na emeryturę, przybył na miejsce z dużym wyprzedzeniem.

Reprezentanta starej gwardii kierowców ciężko będzie zastąpić. Niemal każdego roku Peter Klassen mieścił się na pierwszym lub drugim miejscu w firmie pod względem pokonywanego w ciągu całego roku dystansu. Film dotyczący tego niezwykłego kierowcy można obejrzeć poniżej (język angielski):

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!